تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۷
 

آمادگی نیروهای موشکی سپاه برای هدف قرارر دادن هر نقطه از خاک دشمن

Share/Save/Bookmark
هم اندیشی:جانشین فرمانده کل سپاه گفت: نیروهای موشکی ما آماده‌اند تا در هر نقطه‌ای از منطقه دشمن را مورد هدف قرار دهند.
به گزارش هم اندیشی، سردار حسین سلامی در رزمایش سه روزه الی بیت المقدس که با هدف مقابله با تهدیدات دشمنان و محکومیت اهانت به پیامبر (ص) توسط سپاه محمد رسول الله در مجموعه دو کوهه برگزار شد، اظهار داشت: بسیج فرمول استراتژی دفاع همه جانبه ای است که امام (ره) بر آن تاکید کردند.

وی افزود: بسیج نقطه یاس دشمنان و امید دوستان اسلام و ایران است و فرمول حل تمامی مشکلات امت اسلامی است.

سلامی با بیان این که حضور بسیج مساوی است با ناامیدی دشمن، ادامه داد: نبرد ما با استکبار جریان دارد و ما با یک فراز نزدیک، تعیین کننده و سرنوشت ساز با قدرت‌های استکباری قرار داریم.

سلامی ادامه داد: شما بسیجیان یاور دین خدا و حامیان وحی الهی و پاسداران مکتب نبوی هستید، درود خدا برشما که اجازه ندادید، پرچم صالحان و شهیدان و مدافعان دین اسلام و انقلاب اسلامی بر زمین بماند. درود بر شما که بیرق سپاه مدافع اسلام در عصر حاضر هستید و لباس جهاد بر تن کرده‌اید و راه علوی را پیش گرفته‌اید.

وی گفت: مادامی که لباس جهاد برقامت شما بسیجیان و کسوت دفاع بر پیکر شما قرار دارد، هرگز تسلیم در مقابل دشمن در مکتب، تفکر و واقعیت ملت ایران مفهومی نخواهد داشت. شما همانند کسانی هستید که لباس مجاهد بر تن کرده‌اید تا ملت ایران لباس ذلت بر تن نکند، شما مظهر و نماد ملت بزرگ ایران و تکیه گاه اصلی روح مقاومت در مقابل دشمنان دین و میهن در عصر حاضرید. شما سازندگان تاریخ امروز و فردای ملت ایران هستید.
جانشین فرمانده کل سپاه همچنین اظهار کرد: بسیج همانند یک دریا است و شما تجسم انسانی دریایی زلال،‌درخشنده و آینه‌گون، ژرف ، عمیق ، دست نیافتی ، بیکران و مواج هستید، بسیج همچون دریایی است که هرگز با انداختن یک سنگ درون آن متلاطم نمی‌شود اما هنگامی که مواج و طوفانی شود، هرچه در مقابل آن بیایستد، محو خواهد شد.

وی همچنین گفت: بسیجی اهل شناخت و بصیرت است و دشمن شناس واقعی است، ژرفای تفکر دشمن را می‌خواند و بر سناریوها و استراتژی‌های او اشراف دارد .بسیج روح و جان مقاومت و پیکره اصلی امت اسلامی است .

سلامی ادامه داد: به وسیله بسیج تمام مسیرها برای غلبه دشمن بسته است و هیچ روزنه نفوذی برای دشمن باز نگذاشته است. بسیج نقطه یاس دشمنان و امید دوستان اسلام و ایران است.

وی افزود: امام(ره) نهال بسیج را در سرزمین دل و احساس ملت ایران کاشت و از آن روز به این سو هر نقطه‌ی که دشمن تلاش کرد که بر تاریخ و سرنوشت ملت ایران مسلط شود ،بسیج امید پیروزی را به او نداد. بسیج در یک نبرد جهانی هشت ساله با حضور آمریکا، شوروی، متحد آمریکا رژیم صهیونیستی و عراق بر دشمن غلبه کرد و استقلال ایران را در بی نظیرترین تهدیدها خنثی و تضمین کرد.

سلامی در ادامه بیان داشت: شما بسیجیان نبض ایستادگی در شرایط فعلی هستید، توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده‌اید و از میدان نبرد فرهنگی دشمن نیز عبور کرده‌اید. شما اجازه نداده‌اید که اندیشه‌ها و ایده‌ها و شعارهای دشمن درجامعه تحقق پیدا کند، شما عزت خود را با دلار مبادله نکرده اید و سختی و مشقت در سایه عزت را بر رفاه در ذلت ترجیح داده‌اید.
وی همچنین گفت: بسیج راز ایستادگی در جهان پر دشمن است، دشمن آرزو دارد اراده‌ی ملت ایران سست شود و ملت ایران در مقابل فشارها کرنش کند، اما تا زمانی که این سپاه بی‌کرانه برومند و هوشیار و دیندار ولایت‌مدار وجود دارد تمام آرزوهای دشمن مسموم خواهد شد. این واقعیت امروز ما است شما بسیجیان بازدارنده نیروی راهبردی و سرنوشت‌ساز نظام ما هستید .

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان این‌که امروز دمشن ناتوان‌تر از هر زمانی دیگری است، گفت: دریا دلان شما راه را در دریا بر دشمنان بسته‌اند و آبهای گرم خلیج‌فارس مانوس با روح ایستادگی مجاهدان ماست. نیرویهای زمینی ما در مرزها خط استقلال کشور را مانند کهکشان روی زمین ترسیم ‌کرده‌اند.

وی تاکید کرد: نیروهای موشکی ما آماده اند که در هر نقطه‌ای از منطقه که بخواهند دشمنان را مورد هدف قرار بدهند و پدافند ما آماده‌اند تا خفاشان دشمن را سرنگون کنند.

وی همچنین با اشاره به تهدیدات رژیم صهیونیستی گفت: حزب الله جوان و نیرومند شما با اعزام یک هواپیمای بدون سرنشین انفعال و عجز دشمن را آشکار کرد و با افتخار مسئولیت آن را برعهده گرفت.

سلامی با بیان این‌که ما در مقطع حساسی از انقلاب هستیم، خاطر نشان کرد: حضور آگاهانه شما امروز بیش از هر زمانی دیگری موثر و سرنوشت‌ساز است، شما نقطه وصل جامعه با امام امت هستید و تا زمانی که این شور و دلدادگی بین شما و امام امت وجود دارد، ما از هر توطئه و آسیبی در امان هستیم.

به گزارش ایسنا، پس از سخنرانی جانشین فرمانده کل سپاه گردان‌های مختلف بیت‌المقدس، گردان ویژه حمزه، گردان‌های عملیات، گردان‌های امنیتی و واکنش سریع و یگان‌های موتورسوار و هوا برد به اجرای عملیات پرداختند.


اجرای عملیات رزمی نمایشی و راپل از دیگر برنامه‌های رزمایش الی بیت المقدس بود. همچنین در ابتدای این مراسم ضمن اجرای سرود سپاه محمد رسول الله گردان‌های حاضر در واکنش به کاریکتاتور روزنامه شرق که چندی پیش منتشر شده بود، پشت سر هم سربندهای خود را که لبیک یا رسول‌الله بر روی آنها نقش بسته بود، بستند.
کد مطلب: 142736