تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۴
 

دکورهای انتخاباتی تلویزیون چگونه‌اند؟+ تصاویر جدید

Share/Save/Bookmark
هم اندیشی : معاونان سیما، سیاسی، اداری و مالی، نظارت و ارزیابی و رسانه‌های مجازی، در بازدید از استودیوهای برنامه‌های انتخاباتی تلویزیون، از نزدیک در جریان روند ساخت دکورها و آماده‌سازی این استودیوها قرار گرفتند.
به گزارش    هم اندیشی  ، معاونان رسانه ملی در این بازدید که صبح امروز ، شنبه انجام شد، از استودیوهای ۱۱، ۱۳ و ۱۴ واقع در ساختمان سیما بازدید کردند. قرار است برنامه‌های نامزدهای انتخابات برای پخش از شبکه‌های یک و سه ضبط شود.

در ادامه این بازدید، امکانات و دکور استودیو ایرانیان واقع در پخش قدیم محوطه جام جم نیز بازدید شد، قرار است نامزدهای انتخابات از این استودیو با ایرانیان خارج از کشور گفتگو کنند و به سوالات آنان درباره برنامه‌های کاری خود پاسخ دهند،

برنامه‌های ضبط شده در استودیو ایرانیان از شبکه جهانی جام جم پخش خواهد شد.


دکورهای انتخابات
*** ساخت اصلی‌ترین برنامه انتخابات در استودیو ۱۱

استودیو یازده که بزرگترین استودیو سیماست به اصلی‌ترین برنامه انتخابات اختصاص یافته است که قرار است از شبکه یک سیما پخش شود. در این برنامه همه نامزدهای انتخابات یازدهم در استودیو حاضر می شوند و هر کدام به مدت ۳۰ دقیقه سوابق اجرایی و مدیریتی و نیز برنامه های کاری خود را برای اداره کشور در آینده معرفی خواهند کرد.

مراحل ساخت و نصب دکور این استودیو به نیمه راه رسیده است. استودیو ۱۱ مجهز به نورپردازی LED و SMD شده ‌است و دکور آن قابلیت جابجایی و تغییرات مورد نیاز را خواهد داشت.


دکورهای انتخابات
روابط عمومی معاونت سیما اعلام کرد، در طراحی این استودیو کوه دماوند نمادی از استواری ملت ایران است که در کنار پرچم جمهوری اسلامی فضایی زیبا به وجود می‌آورد. همچنین استودیو ۱۱ با نرم‌افزارهایی مجهز شده است که کارگردان تلویزیونی قدرت کنترل و تغییر صحنه را خواهد داشت.

*** استودیوی شماره ۱۳ برنامه گفت‌وگو محور شبکه سه سیما

همچنین استودیوی شماره ۱۳ سیما برای تولید و پخش برنامه گفت‌وگو محور شبکه سه سیما آماده می‌شود که کار نصب دکور آن از امروز آغاز شده است. در برنامه‌ای که از این استودیو پخش خواهد شد نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری علاوه بر پاسخگویی به سوالات مجری کارشناس برنامه به سوالات بینندگان در زمینه برنامه‌های پیشنهادی خود پاسخ می‌دهند.


دکور۱
اما اولین استودیوی انتخاباتی که کار نصب دکور آن به پایان رسیده استودیو شماره ۱۴ است که برای ضبط برنامه‌ معرفی کاندیداهای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری آماده شده است برنامه‌ای که در آن نامزدها مستقیما مقابل دوربین قرار گرفته و با مردم در مورد گذشته، حال و برنامه‌های آینده سخن می‌گویند. تجهیزات این استودیو کامل شده و با معرفی نامزدهای ریاست‌ جمهوری توسط شورای نگهبان، برای ضبط برنامه ها در اختیار تهیه‌کننده قرار خواهد گرفت.

نصب دکور استودیوی ایرانیان نیز که به منظور تهیه برنامه‌های انتخاباتی برای ایرانیان خارج از کشور تجهیز شده بود؛ از امروز آغاز شده و تا روز اعلام نتایج احراز صلاحیت نامزدها به پایان خواهد رسید. این استودیو نیز در اختیار کاندیداها قرار داده می‌شود تا به سوالات مطرح شده توسط هم‌وطنان خارج از کشور پاسخ دهند. 


انتهای پیام/ش
کد مطلب: 161763