تاریخ انتشار : شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۱
 
ساخت پایگاه پهپادی ایران در جزیره قشم

ادعای جدید رسانه‌های غربی

ساخت پایگاه پهپادی ایران در جزیره قشم
Share/Save/Bookmark
ادعای جدید رسانه‌های غربی
 
هفته نامه اطلاعات نظامی جین مدعی شد جمهوری اسلامی در جزیره قشم واقع در شمال تنگه سوق الجیشی هرمز اقدام به ساخت یک پایگاه هواپیماهای بدون سرنشین کرده است.
هم اندیشی به نقل از تسنیم هفته نامه اطلاعات نظامی جین، مدعی شد جمهوری اسلامی در جزیره قشم واقع در شمال تنگه سوق الجیشی هرمز اقدام به ساخت یک پایگاه هواپیمای بدون سرنشین کرده است.

این هفته نامه با انتشار عکس ماهواره‌ای ادعا کرد ساخت این پایگاه در سال 2011 شروع شد و در سال 2013 نیز به پایان رسیده است. همچنین با بررسی عکس مورد ادعا این نشریه گزارش داد یک باند پرواز، یک رادار، یک هواپیمای بدون سرنشین 5 متری، سوله جدید و یک آنتن جدید ارتباطات از جمله تاسیسات  پایگاه قشم است.

این مجله مدعی شده ساخت چنین پایگاهی برای تهدید تنگه هرمز بسیار کارآمد است.  نشریه جین همچنین گزارش داد ایران دارای پهپاد های کلاس شاهد 129 است که قادر به حمل موشک هستند. 

نشریه فارین پالیسی نیز با اشاره به این گزارش نوشت:«ساخت این پایگاه پهپادی احتمالا موجب خواهد شد نیروی دریایی آمریکا در منطقه خلیج فارس  ناوگان  خود را برای مقابله با پهپادها به توپ های لیزری مجهز کند.» 

جزیره قشم در شمال تنگه استراتژیک هرمز قرار دارد که اداره اطلاعات انرژی آمریکا آن را مهم‌ترین گذرگاه نفت جهان اعلام کرده است.

عکس ماهواره‌ای مورد ادعای مربوط به پایگاه پهپادی قشم: کد مطلب: 175003