تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۹
 

شرط «میشل عون» برای نامزدی در انتخابات

Share/Save/Bookmark
رئیس بزرگ ترین فراکسیون مسیحیان در پارلمان لبنان تاکید کرد که به شرط توافق همه گروه ها با نامزدی وی برای انتخابات ریاست جمهوری، نامزد خواهد شد و در همین حال حزب الله به دنبال برگزاری نشستی با حضور سید حسن نصرالله، عون و نبیه بری است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  «روزنامه الاخبار»، به نقل از «میشل عون» رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح در پارلمان لبنان و نامزد مطرح در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی لبنان نوشت: نامزد انتخابات ریاست جمهوری باید نامزدی واحد مورد توافق همه گروه ها باشد و من هرگز برای رقابت با سمیر جعجع یا هر نامزد دیگری در انتخابات حضور پیدا نمی کنم.

نبیه بری افزود: هر رئیس جمهوری که مورد توافق همه گروه های سیاسی در لبنان نباشد دوره ریاست جمهوری وی تنها دوره مدیریت بحران و نه حکومت داری خواهد بود و این چیزی نیست که من می‌خواهم.

روزنامه الاخبار نوشت: میشل عون می خواهد حزب الله و جریان المستقبل بر سر نامزدی وی با هم تماس داشته و مذاکره کنند و در صورت دستیابی به تفاهم نامزد شود.

این روزنامه افزود: حزب الله همچنین درصدد ترتیب دادن نشستی بین میشل عون، نبیه بری، رئیس مجلس و سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان است تا به موضع مشترکی درباره نامزد ریاست جمهوری دست یابند.

میشل عون، رهبر جریان آزاد ملی لبنان نامزد جدی برخی گروه های وابسته به جریان ۸ مارس است اما به گفته منابع لبنانی حزب الله و رئیس مجلس لبنان سلیمان فرنجیه را برای ریاست جمهوری مناسب تر می دانند این در حالی است که سمیر جعجع، رئیس حزب نیروهای لبنانی و از سران ۱۴ مارس هم نامزدی خود را برای انتخابات اعلام کرده است


ش
کد مطلب: 211474
مرجع : فارس