تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۴۲
 

علت لغو سفر حسن‌ خمینی به لرستان

Share/Save/Bookmark
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  همایش ملی تبیین شخصیت علمی امام خمینی (ره) قرار بود ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت در دانشگاه دولتی آیت‌الله بروجردی (ره) با حضور حجت‌الاسلام سید حسن خمینی، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی و حجت‌الاسلام سید هاشم رسولی محلاتی برگزار شود.

تمام برنامه‌ریزی‌ها در این روز صورت گرفت و از طریق رسانه‌ها، نصب بنر و ... اطلاع‌رسانی شد.

یک روز مانده به همایش به دلایلی نامعلوم لغو این همایش در بروجرد اعلام شد.

براساس این گزارش از همان روز برخی از رسانه‌ها به نوعی شروع به جوسازی رسانه‌ای کردند، تا اینکه برخی از آنها اعلام کردند؛ که در ورودی دانشگاه به خاطر لغو همایش و سفر سید حسن خمینی به بروجرد مردم تجمع کرده‌اند، این در حالی بود که هیچ‌گونه تجمعی صورت نگرفته بود.

*لغو همایش ملی تبیین شخصیت علمی امام خمینی (ره) بدون دخالت شورای تامین بوده است

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان در خصوص لغو همایش تبیین شخصیت امام (ره) توضیحاتی را مطرح کرد.

سید سعید شاهرخی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آغوش مردم لرستان همواره برای حضور حجت‌الاسلام سید حسن خمینی باز است و همچون نگینی ارزشمند مورد استقبال همه اقشار با تفکرات و جناح‌بندی‌های مختلف قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: برنامه حضور حجت‌الاسلام سید حسن خمینی به دانشگاه بروجرد بنابر دلایلی که رئیس دانشگاه آیت‌الله بروجردی شهرستان بروجرد اعلام کرده است، لغو شده است، این در حالی است که به زودی همایش تبیین شخصیت امام خمینی (ره) در بروجرد برگزار می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با بیان اینکه ما باید از هرگونه حاشیه‌سازی و فضاسازی در استان لرستان پرهیز کنیم، اضافه کرد: این حاشیه‌سازی‌ها موجب کُند شدن روند توسعه این استان می‌شود، بنابراین از هرگونه حاشیه‌سازی اعلام انزجار می‌کنیم.

شاهرخی تاکید کرد: اخبار مربوط به اجرا نشدن همایش تبیین شخصیت امام خمینی (ره) در بروجرد باید مستند و با منبع قابل اعتماد بیان شوند.

شاهرخی اظهار کرد: دولت به دنبال این است که همه تلاش و وقت خود را برای خدمت به مردم به کار بگیرد.

وی ادامه داد: چناچنه برنامه‌ای تدوین شود که منجر به حضور حجت‌الاسلام سید حسن خمینی در لرستان شود، مورد استقبال بسیار گرم مردم لرستان قرار می‌گیرد و شورای تامین نیز بنا بر وظیفه ذاتی خود از این‌گونه مراسم‌ها صیانت می‌کند.

این مسئول یاد‌آور شد: اجرای سیاسیت‌های اصولی دولت در جهت خط و مشی سیاست‌های کلی نظام است و بر مبنای ارزش‌هایی که انقلاب اسلامی بیان کرده است، حرکت می‌کند.

شاهرخی اظهار کرد: اجرای برنامه‌های دولت به خصوص در بحث اقتصادی نیازمند فضای آرام در کشور و استان است تا بتواند به موفقیت برسد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان اضافه کرد: گاهی حاشیه‌سازی‌ها باعث می‌شوند که دولت و نماینده آن در استان نتواند به اصل نیاز مردم بپردازد و از کار خود که رفع نیاز مردم است فاصله می‌گیرد.

وی گفت: امروز مردم ما نیاز دارند وضعیت اشتغال و اقتصادی استان حل شود، و مدیریت ارشد استان نیز تمام تلاش خود را در این زمینه به کار می‌گیرد.

این مسئول متذکر شد: مسئولان داشنگاه قول داده‌اند، به زودی همایش تبیین شخصیت امام خمینی(ره) را در بروجرد برگزار کنند.

شاهرخی بیان داشت: رضایت مردم با حل اشتغال جوانان میسر می‌شود و فضای سیاسی استان در جهت باز شدن این مسیر است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان خاطرنشان کرد: شورای تامین موظف است، همه جوانب را برای ایجاد بحث‌های امنیتی و نظارتی مراسم‌هایی که در استان برگزار می‌شود را کنترل کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه مدیریت دانشگاه تشخیص داده است که این همایش را به زمان دیگری موکول کند، نیروی انتظامی، حراست دانشگاه و مقام‌های ارشد استان شایعاتی که در خصوص لغو این همایش در سایت‌های مختلف منتشرشده است را تایید نمی‌کنند.

شاهرخی یادآور شد: شورای تامین هیچ‌گونه مشکلی با برگزاری این همایش و ورود سید حسن خمینی به لرستان نداشته و علت لغو این همایش را باید رئیس دانشگاه آیت‌الله بروجردی اعلام کند.

*تجمع در مقابل دانشگاه آیت‌الله بروجردی صحت ندارد

دانشگاه دولتی آیت‌الله بروجردی (ره) شهرستان بروجرد در بیانیه‌ای خبر هرگونه تجمع احزاب و گروه‌های سیاسی در مقابل این دانشگاه را تکذیب کرد.

علیرضا لطفی مسئول روابط عمومی دانشگاه حضرت آیت‌الله العظمی بروجردی (ره) در بیانیه‌ای خبر تجمع در مقابل دانشگاه آیت‌الله بروجردی را تکذیب کرد.

در این بیانیه آمده است:‌ با توجه به اینکه بعضی از سایت‌های خبری موضوع تجمع و اعتراضات را جلوی دانشگاه مطرح کرده‌اند، به استحضار می‌رساند، این خبر کذب محض است و صحت ندارد و با صراحت تمام ذکر می‌شود که هیچ‌گونه تجمعی در شهر و جلوی دانشگاه در اعتراض به حضور نوه عزیز حضرت امام بزرگوار (ره) ‌اتفاق نیفتاده است.

این بیانیه می‌افزاید: بعد از اعلام حضور حجت‌الاسلام حسن خمینی در بروجرد، ‌یک شور و عشق خاصی در بین مردم شریف بروجرد برای شرکت در همایش ملی تبیین شخصیت علمی حضرت امام خمینی (ره) به وجود آمد.

‌در این بیانیه تصریح شده است: این شور و شعف در سطح شهر به گونه‌ای آشکار بود که پیش‌بینی می‌شد چند‌ هزار نفر در همایش مذکور شرکت کنند که البته دانشگاه همه تدابیر و تمهیدات لازم جهت استقبال از همه میهمانان را انجام داده بود.

‌‌در این بیانیه آمده است: با کمال تاسف به سبب افراط‌گری افراط‌گرایان‌ و تهدیدهای تشنج‌آفرین آنها و با نهایت شگفتی، برخی مسئولان و تاثیرگذاران این شهر، اصرار بر برگزاری همایش با حذف یکی از سخنرانان همایش را داشتند.

این بیانیه می‌افزاید: دانشگاه آیت‌الله بروجردی با در نظر گرفتن تمام جوانب و با عنایت به اینکه حرمت مومن از حرمت خانه کعبه بالاتر است و برگزاری همایش با حذف یکی از سخنرانان که سبب شکستن حرمت مهمان همایش می‌شد، کل همایش را لغو کرد.

به گزارش فارس،‌ همایش ملی تبیین شخصیت علمی امام خمینی (ره) قرار بود ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت در دانشگاه دولتی آیت‌الله بروجردی (ره) با حضور حجت‌الاسلام سید حسن خمینی، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی و حجت‌الاسلام سید هاشم رسولی محلاتی برگزار شود.

سرپرست خبرگزاری فارس در لرستان طی تماسی با رئیس دانشگاه آیت‌الله بروجردی جویای علت لغو و یک‌سری اطلاعات شفاف برای شفاف‌سازی این موضوع برای مردم شد که آقای محبوبی اعلام آمادگی کردند، اما بعد از چند دقیقه دیگر جواب تلفن را ندادند.

الهیار محمودی اضافه کرد: بعد از این موضوع با روابط عمومی دانشگاه آیت‌الله بروجردی تماس گرفته شد که وی نیز اعلام کرد، یک سری مطالب و اطلاعات را ایمیل یا به دفتر خبرگزاری فارس در بروجرد ارسال کند که بعد از مدتی تلفن همراه خود را خاموش کرد.

وی افزود: لطفی مسئول روابط عمومی دانشگاه آیت‌الله بروجردی در پاسخ به تاریخ دعوت از سید حسن خمینی و علت لغو سفر به بیانیه بالا اکتفا کرد و به بهانه اینکه فردا یا روز دیگر اطلاعات را می‌دهند، از واقعیت این رخداد سر باز زد.

متاسفانه از روزی که این همایش لغو شده برخی از رسانه‌های داخلی و رسانه‌های خارجی این موضوع را طوری کاملا بر عکس واقعیت‌ها جلوه دادند.

در این گزارش به دنبال شفاف‌سازی این موضوع بر اساس واقعیت‌ها بودیم که برخی از مسئولان همکاری نکردند.منبع:فارس
کد مطلب: 215970