تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۸
 

اعتراف اروپابه فریب ازآمریکا

Share/Save/Bookmark
اعتراف اروپابه فریب ازآمریکا
 
رهبر جبهه ملی فرانسه که حائز بالاترین کرسی‌ها در انتخابات پارلمان اروپایی در این کشور شد، اظهار داشت که اتحادیه اروپا کنترل سیاست خارجی خود را به‌نفع آمریکا از دست داده است و در پی آن مرتکب اشتباهات بزرگی در عرصه بین‌المللی شده است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:"مارین لوپن" رهبر حزب راستگرای "جبهه ملی" فرانسه در مصاحبه با شبکه راشاتودی عنوان داشت که اتحادیه اروپا کنترل سیاست خارجی خود را در مقابل آمریکا از دست داده است؛ وی دیپلماسی این اتحادیه را "فاجعه‌بار" توصیف کرده به‌صورتی که هیچ صدا و استدلال مستقلی در آن شنیده نمی‌شود.

وی در مصاحبه با خبرنگار راشاتودی اظهار داشت: "دیپلماسی اتحادیه اروپا فاجعه‌بار است، این اتحادیه در شرایطی در مورد روابط خارجی خود صحبت می‌کند که مشکلات بیشتری را ایجاد کند و یا آن‌ها را بدتر کند".

لوپن در مورد موضوع اوکراین نیز بر این باور است که این اتحادیه حق ندارد با تهدید و باج‌خواهی کشوری را به قطع روابط تاریخی و فرهنگی خود با روسیه وادارد.

وی در ادامه گفت: "زمانی که ما یک توافق شراکت را به اوکراین ارائه کردیم ــ که به‌معنای قطع پیوندهای آن با روسیه است ــ اتحادیه اروپا در عمل باج‌گیری کرد. و این اقدام کمکی به اوضاع نکرد و تنها موجب شعله‌ور شدن نارضایتی در این کشور شد." وی افزود: "ریختن بنزین روی آتش" می‌تواند به افزایش ریسک وقوع جنگ داخلی بینجامد.

رهبر جبهه ملی فرانسه در ادامه اظهار داشت: "اتحادیه اروپا با کاربرد تهدید، باج‌خواهی و تحریم کاری غیر از بدتر کردن شرایط نمی‌کند، همان‌طور که می‌توانیم ببینیم، (اتحادیه اروپا) به‌شکلی آشکار هیچ‌کسی را تشویق نمی‌کند که بر سر میز مذاکرات حاضر شود با این هدف که بتوان به یک راه‌حل مسالمت‌آمیز و معقول برای این نزاع دست یافت".

وی که حزب متبوعش یک‌سوم کرسی‌های سهمیه فرانسه در پارلمان اروپایی را از آن خود کرده است،‌ اعلام کرد که سیاست خارجی اتحادیه اروپا به‌شکل بدی از سوی آمریکا منحرف شده است (ماجرای) سوریه و لیبی تنها برخی از مثال‌های آن هستند.

لوپن گفت: "ما تحت تأثیر و نفوذ واشنگتن اشتباهات بزرگی در سیاست خارجی خود مرتکب شدیم، اما بدترین آن‌ها در سوریه بود." به‌گفته وی "هیچ دولت مستقلی در اروپا باقی نمانده است" که خواستار یک راه‌حل مسالمت‌آمیز برای این نزاع باشد.

رهبر جبهه ملی فرانسه در ادامه تأکید کرد: "ما (جبهه ملی) تنها حزبی بودیم که در مقابل گزینه مداخله ایستادیم. هنگامی که بحران آغاز شد، ما گفتیم که فرانسه در حال تجهیز تسلیحاتی جهادی‌هایی است که در صورت پیروزی ترور را گسترش خواهند بود، این همان چیزی است که هم‌اکنون در لیبی رخ داده است".

وی افزود: "این همان مسیر و شیوه‌ای است که ایالات متحده در صحنه بین‌الملل عمل می‌کند، این علت آن است که کسی نمی‌تواند صدای کشورهای اروپایی را بشنود".


منبع:تسنیم
کد مطلب: 220060