تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۵
 
دکتر محمداسماعیل مطلق در نشست باروری سالم در همدان:

افزايش سه درصدي تولد نوزادان در کشور

Share/Save/Bookmark
افزايش سه درصدي تولد نوزادان در کشور
 
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت و درمان گفت: میزان تولد امسال در مقایسه با پارسال تاکنون سه درصد افزایش داشته است .
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:دکتر محمداسماعیل مطلق در نشست باروری سالم در همدان گفت : میزان تولد در سال 1393هم شصت و پنج هزار مورد بیشتر از سال 1392 بوده است .

وی افزود: طبق آمار موجود، میزان باروری کلی از 1و8دهم به 1و 9دهم افزایش داشته است که امیدواریم تا رسیدن به سطح جایگزینی مطلوب، با همین روند ادامه یابد.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: برنامه‌های تدوین شده در دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت متبوع در چارچوب سیاست‌های ابلاغی را اجرا می کنیم.

دکتر مطلق، ارتقای پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت به همراه افزایش نرخ باروری به بیش از سطح جایگزینی رفع چالش‌های پیش رو ازدواج،تسهیل شرایط تشکیل خانواده، سرعت فرزندآوری، افزایش تعداد فرزندان، در نظر گرفتن تسهیلات مناسب برای مادران در دوران بارداری و شیردهی، پوشش بیمه‌ای هزینه‌های زایمان و حمایت زوج‌های نابارور را از وظایف اصلی این وزارت خانه بیان کرد .

وی از روند کاهشی میزان مرگ مادران طی سال‌های 81 تا 93 خبر داد و گفت: این میزان در برنامه پنجم به 15 در 100 هزار تولد زنده رسید که مطابق برنامه‌های سازمان بهداشت جهانی است و امیدواریم تا سال 2030بتوانیم این آمار به زیر 7 در 100 هزار تولد زنده برسانیم که تحقق آن به برنامه‌ریزی و اقدامات لازم، نیاز دارد.
م
کد مطلب: 303831
مرجع : باشگاه خبرنگاران