تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۷
 
نماینده ولی فقیه در قزوین:

ایجاد فضای ناامنی در کشور هدف فتنه‌گران بود / دشمن به دنبال ذلت ایران

Share/Save/Bookmark
 
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: جریان فتنه فضای ناامنی را در کشور فراهم ساخت که باید از آن درس عبرت گرفت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم بزرگداشت نهم دی ماه و هفته وحدت که ظهر امروز در مرکز جمعیت هلال احمر استان قزوین برگزار شد، با اشاره به اهمیت هفته وحدت و ولادت حضرت رسول اکرم (ص) اظهار کرد: حضرت محمد (ص) از برگزیدگان و پیامبران الهی است که با ولادتش برکات بسیاری را به جهانیان بخشید.
وی افزود: حضرت محمد (ص) به عنوان الگو و اسوه تمام انسان‌های طی دوران زندگی بوده چراکه این بزرگوار چراغ هدایت و فرستاده‌ای از سوی خداوند متعال است تا انسان را به راه راست و مستقیم هدایت کند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: خداوند پیامبران بسیاری از جمله حضرت عیسی و حضرت محمد (ص) را برای هدایت و راهنمایی انسان فرستاده که در این راستا هفته وحدت به دلیل وجود برکات و ولادت رسول گرامی اکرم (ص) نامگذاری شده است تا پیوند برادری بین مسلمانان ایجاد شود.
عابدینی با بیان اینکه حماسه نهم دی ماه یادآور ظلم و ستم شاهنشاهی و روز بصیرت و آگاهی است، گفت: در قرآن کریم به فتنه و جنگ دوران مختلف تاریخ اشاره شده است که نمونه این فتنه را در سال 88 می‌توان مشاهده کرد.
وی با اشاره به اینکه در جریان فتنه سال 88 سه دیدگاه متفاوت و نوع واکنش از سوی افراد وجود داشت، بیان کرد: در رویدادها و اتفاقات فتنه آن سال، دسته‌ای از افراد از نوع عملکرد خود در فتنه آگاهی و اطلاع نداشته‌اند، دسته دیگری از حضور در صحنه ترس و اضطراب داشته و دسته‌ای نیز به عنوان سرکرده و سردمداران فتنه بودند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه دسته سوم در جریان فتنه سال 88 باید به جزای اعمال خود برسند، عنوان کرد: جریان فتنه فضای ناامنی را در کشور فراهم ساخت که باید از آن درس عبرت گرفت.
عابدینی اضافه کرد: جریان فتنه سال 88 علاوه بر ایجاد ناامنی در داخل کشور در سایر کشورها نیز تأثیراتی را به همراه داشت که در این راستا دشمن به دنبال به ذلت کشاندن ایران اسلامی بود.د
کد مطلب: 317095
مرجع : فارس