تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۹
 

موضوع موشکی ایران ارتباطی با توافق ندارد

Share/Save/Bookmark
سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، در واکنش به اخبار منتشره در خصوص احتمال اضافه شدن افراد و شرکت‌های جدید به تحریم‌های قبلی آمریکا به بهانه ارتباط با برنامه موشکی ایران گفت: چنین اقداماتی یکجانبه، خودسرانه و غیرقانونی است و جمهوری اسلامی ایران به دولت آمریکا تذکر داده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:حسین جابری انصاری تصریح کرد: همانگونه که آن‌ها خود نیز پیش از این اعلام کرده‌اند موضوع موشکی ایران ارتباطی با توافق برجام ندارد و هیچ اقدامی قادر نخواهد بود جمهوری اسلامی ایران را از حقوق مشروع و قانونی اش برای تقویت بنیه دفاعی و امنیت ملی خود محروم کند. از این رو جمهوری اسلامی ایران به هر اقدام مداخله جویانه آمریکا علیه برنامه های دفاعی اش با تقویت توان دفاعی خود پاسخ خواهد داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، به نوشته نشریه آمریکایی «وال استریت ژورنال» دولت باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا در اقدامی غیردوستانه و برخلاف برجام در حال آماده شدن برای اعمال نخستین بسته تحریم‌های اقتصادی علیه ایران از زمان دستیابی به توافق مهم هسته‌ای در ماه ژوئیه است.

برخی مقامات آمریکایی در گفت‌وگو با وال استریت ژورنال اعلام کرده‌اند: این اقدام برنامه‌ریزی شده وزارت خزانه‌داری آمریکا حدودا ده‌ها شرکت و شخص را در ایران ، هنگ کنگ و امارات به سبب نقش‌شان در توسعه برنامه موشکی بالستیک ایران هدف قرار می‌دهد.

مقامات ایران در ماه‌های اخیر به کاخ سفید هشدار داده‌اند که اعمال هرگونه مجازات اقتصادی جدید علیه ایران را نقض توافقنامه هسته‌ای می‌دانند.
منبع:اقتصدآنلاین
کد مطلب: 317245