تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۳
 
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در بوشهر:

بانک داده‌های فرهنگی و اجتماعی ایجاد شود

Share/Save/Bookmark
 
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: با توجه به نیازهای جامعه به اطلاعات و آمار برای برنامه ریزی در حوزه فرهنگ عمومی تهیه بانک داده‌های فرهنگی و اجتماعی ضروری است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با اشاره به ضرورت تلفیق نگرش سنجی و بروزرسانی برنامه‌‌های شورای فرهنگ عمومی در شورای عالی فرهنگ عمومی کشور اظهار داشت: کاهش حاشیه نشینی، طلاق، بیکاری، عفاف و حجاب و سایر مسائل و آسیب‌های اجتماعی نیاز به تحلیل داده‌های فرهنگی و اجتماعی دارد که بدین منظور تهیه بانک اطلاعات فرهنگی و اجتماعی ضروری است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: از آسیب‌های اجتماعی نام آسیب را حذف نکنیم و نام مسئله را بر روی این معظلات نگذاریم.
وی با اشاره به تاکید برنامه توسعه ششم توسعه بر حل و فصل آسیب‌های اجتماعی بیان کرد: در نظام تدوین و بودجه ریزی سند برنامه ششم توسعه آسیب‌های اجتماعی باید در اولویت امور قرار بگیرد.
خاموشی با تاکید بر توجه به مسائل فرهنگ عمومی در جامعه بیان کرد: با توجه به نیازهای جامعه به اطلاعات و آمار برای برنامه ریزی در حوزه فرهنگ عمومی تهیه بانک داده‌های فرهنگی و اجتماعی ضروری است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از تمرکز شورای عالی فرهنگ عمومی کشور بر مسئله ازدواج در کشور خبر داد و گفت: شورای عالی فرهنگ عمومی کشور در مقاطع و زمان‌های مختلف به آسیب‌های اجتماعی پرداخته که هم‌اکنون نیز در کشوربه امر ازدواج به عنوان یکی از مهم‌ترین موضوعات تمرکز دارد.
وی با تاکید بر نیاز جامعه به تزکیه بیان کرد: مسئله آسیب‌های اجتماعی بر  امور اقتصادی کشور مقدم است و باید به مثابه موضوعات زیربنایی مورد توجه قرار بگیرد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به تاکیدات و حساسیت‌های رهبر معظم انقلاب به حل آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی در استان بوشهر باید به فعالیت‌های خود به صورت مستمر ادامه دهد و پیشرفت‌های حاصل شده در زمینه حل آسیب‌های اجتماعی را به شورای عالی فرهنگ عمومی و به رهبر معظم انقلاب گزارش دهد.
انتهای پیام/د
کد مطلب: 320055
مرجع : تسنیم