تاریخ انتشار : شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۸
 
امام‌جمعه بجنورد:

شان شورای نگهبان باید حفظ شود/ اعتراض نامزدها صرفا در چارچوب قانون

Share/Save/Bookmark
 
امام‌جمعه بجنورد با اشاره به اینکه بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی در فرایند قانونی انجام می‌شود، گفت: باید از اتهام‌زنی پرهیز و شأن شورای نگهبان باید حفظ شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در آیین خطبه‌های نماز جمعه مرکز خراسان شمالی در مصلی امام خمینی(ره) اظهار کرد: اساساً شورای نگهبان آخرین مرجعی بوده که صلاحیت نامزدهای انتخاباتی را تایید یا رد کرده و تصمیم‌گیری در این زمینه بر عهده این شوراست.
وی بیان داشت: به همین خاطر باید شان و منزلت شورای نگهبان بر اساس مسئولیت‌هایی که در قانون اساسی برای آن مشخص‌ شده، حفظ شود.
خطیب نماز جمعه بجنورد با اشاره به اظهارنظرهای اخیر در ارتباط با شورای نگهبان در باره رد صلاحیت‌های نامزدهای انتخاباتی گفت: اعتراض نامزدها باید صرفا در چارچوب قانون صورت بگیرد تا این موضوع توسط شورای نگهبان بررسی شود.
وی ادامه داد: هرگونه تصمیم‌گیری در زمینه تایید صلاحیت نامزدهای رد صلاحیت شده و یا عکس آن، طبق قانون بر عهده شورای نگهبان بود و نباید با برخی اظهار نظرات نادرست به جایگاه این شورا خدشه وارد کرد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با اشاره به منویات اخیر رهبری در خصوص انتخابات تاکید کرد: لازم است تا این منویات نصب‌العین همه گروه‌ها قرار بگیرد و بدان عمل کنند.
وی تصریح کرد: همه نامزدها باید در فضای انتخاباتی به قانون عمل کرده و از هرگونه تخریب پرهیز کنند.
وی یادآور شد: می‌بایست همه برای برگزاری انتخابات پرشور و حماسی مردم در هفتم اسفند مشارکت کنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی همچنین با اشاره به بروز برخی اختلاف مدت‌دار شورای شهر بجنورد و شهردار گفت: باید از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و طرف مذاکره‌کننده کشورمان، برای رفع اختلاف اعضای شورا و شهردار بجنورد دعوت کرد.
وی گفت: قطعا این اختلافات به نفع شهر نبوده و باید در این زمینه تجدیدنظر شود تا مسائل شهر به سامان برسد.
امام‌جمعه بجنورد همچنین برای میانجی‌گری برای رفع اختلافات اعضای شورا و شهردار بجنورد اعلام آمادگی کرد.د
کد مطلب: 321059
مرجع : فارس