تاریخ انتشار : شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۵
 
امام جمعه بیرجند:

مطالبه‎گری و داشتن بصیرت از اهداف و آرمان‎های انقلاب است/اقتصاد مقاومتی در دستور کار مسئولان قرار گیرد

Share/Save/Bookmark
 
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه مطالبه‎گری و داشتن بصیرت از آرمان‌های انقلاب است و همه باید از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی پاسداری کنند، گفت: اقتصاد مقاومتی در دستور کار مسئولان قرار گیرد تا کشور به سمت استقلال پیش رود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‎الاسلام و المسلمین علی رضایی ظهر امروز در خطبه‎های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بیرجند، با اشاره به ماه بهمن و پیروزی انقلاب شکوهمند ایران در این ماه، اظهار داشت: انقلاب اسلامی انفجار نور بود که امام خمینی(ره) با نفس مسیحایی خود جوانان را آماده ایثار و فداکاری کرد و این انقلاب عظیم به وجود آمد.
 وی تصریح کرد: معیار اصلی انقلاب اسلامی، جهاد فکری و فرهنگی است و ملت ایران هیچگاه از آرمان‎های خود دست بر نمی‎دارند زیرا انقلاب اسلامی آرمان‎خواه است.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه مطالبه‎گری، امر به معروف و نهی از منکر و داشتن بصیرت از اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی است، گفت: همه باید از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع و پاسداری کنند.
رضایی با بیان اینکه حمله به سفارت عربستان کار ناشایستی بود، افزود: برخی به گونه‌ای عمل کردند که خون شیخ النمر را نادیده گرفتند به طوری که کنفرانس اسلامی جلسه می‌گیرد و در خود عربستان می‌گوید ایران باید به خاطر حمله به سفارت عربستان پاسخگو باشد اما شهادت عالم دینی فراموش شد.
وی اضافه کرد: عربستان که 23 هزار نفر از مردم و زنان و کودکان یمن را کشته و مجروح کرده است حالا زبانش دراز شده و می‌خواهد ایران را بخاطر حمله به ساختمان سفارت خود محاکمه کند؟
امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه توطئه دشمن است که قصد راه‎اندازی یک جنگ دیگر در منطقه را دارد، ادامه داد: قضیه این زبان درازها قضیه‎ای دیگر است. 
رضایی گفت: خیلی از آفت‎‎ها به خاطر لجاجت است که لجاجت‌ها، جنگ‌ها و دعواهای بی‌حاصل را سبب می‌شود و همه این‌ها ریشه در نادانی و ناآگاهی دارد.
وی با اشاره به جایگاه و اهمیت شورای نگهبان، خاطرنشان کرد: اگر این گلوگاه‌های محافظ نبود و این مسئولیت خطیر در دست انسان‎های  وارسته و پاک نبود خیلی زود بند انقلاب را آب می‌برد.
خطیب جمعه بیرجند ادامه داد: ما باید قدردان شورای نگهبان باشیم که حیثیت و زندگی خود برای دفاع از انقلاب اسلامی هدف آماج انواع تهمت‌ها قرار می‌دهند.
رضایی گفت: باید صلاحیت کاندیداها توسط شورای نگهبان احراز شود و اگر این شورا بخواهد به کسی مسئولیت بدهد که حافظ خون شهدا و آرمان‌ها امام راحل باشد باید نهایت دقت صورت گیرد.
 وی با بیان اینکه باید به توطئه‎های دشمنان توجه شود، افزود: باید مشکلات را با کار و تلاش خودمان حل کنیم زیرا جامعه نباید سربار و محتاج پول نفت و پول دولت باشد.
وی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی در دستور کار مسئولان قرار گیرد تا کشور به سمت استقلال پیش رود.د
 
کد مطلب: 321062
مرجع : فارس