تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۱
 
امام جمعه بوشهر:

تصمیمات شورای نگهبان تخصصی و فصل‌الخطاب است

Share/Save/Bookmark
 
امام جمعه بوشهر گفت: تصمیمات شورای نگهبان از نگاه حضرت امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی در امورات مختلف تخصصی، قانونی و فصل‌الخطاب است و همگان باید به آن احترام بگذارند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تبریک ایام‌الله دهه فجر به ویژگی‌های انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: انقلاب اسلامی در حالی به پیروزی رسید که تئوریسین‌های سیاسی جهان انقلاب دینی به ویژه اسلامی محال می‌دانستند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به رنگ خدایی و الهی است تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران بدون وابستگی به شرق و غرب در مدار و منظومه ولایت فقیه به پیروزی رسید که فصل نوینی در ادبیات سیاسی جهان ایجاد کرد و جهان را به لرزه درآورد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه اقتدار و صلابت ایران اسلامی هر روز بیشتر می‌شود بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران بر اساس هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی هر روز پرتوان‌تر، مستحکم‌تر و مقتدرتر به پیش می‌رود و این در حالی است که استکبار جهانی هر روز بخشی از وجودش منهدم می‌شود.
صفایی بوشهری با اشاره به اینکه تاریخ انقلاب اسلامی دارای فراز و نشیب‌های گوناگون است خاطر نشان کرد: با نگاه به تاریخ انقلاب اسلامی با وجود تهدیدات و ترفندهای گوناگون دشمنان ولی این نظام هر روز مستحکم‌تر از زمان گذشته است و این در حالی است که شاهد ترفندهای گروهک‌ها، جنگ تحمیلی، فتنه‌ها، تحریم‌ها و تهدیدات گوناگون در 37 سال گذشته بوده‌ایم.
خطیب نماز جمعه بوشهر رمز پیروزی انقلاب اسلامی را ولایت فقیه دانست و افزود: در پرتو تقوای حکومت  و براساس فقه حکومتی انقلاب اسلامی شکل گرفت که جوهره آن ولایت است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه در کنار ولایت بودن از بلایا و آسیب‌ها مصون می‌مانیم گفت: حمایت از ولایت فقیه ضمن اینکه سبب پایدار بودن انقلاب اسلامی می‌شود از بسیاری از آسیب‌ها و بلایا مصون نگه داشته می‌شویم.
صفایی بوشهری با اشاره به اینکه در دهه چهارم انقلاب شاهد تحولات عظیم در جهان هستیم تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی دهه چهارم انقلاب را دهه پیشرفت و عدالت خواندند که در این دهه مسئولان به پیشرفت در همه عرصه‌ها همراه با عدالت توجه کنند.
وی با بیان اینکه استکبارستیزی جزو ماهیت انقلاب اسلامی است گفت: جهان استکبار به هیچ صورت با انقلاب اسلامی همراه نمی‌شود چراکه همراهی دشمن با نظام اسلامی ایران برای نفوذ و استفاده از سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی و سیاسی است.
امام جمعه بوشهر با اشاره به تصمیمات اخیر مجلس سنای آمریکا در مورد تحریم‌های جدید علیه نظام اسلامی ایران بیان کرد: هر چه نظام و انقلاب تحریم شود این ملت قوی‌تر و مستحکم‌تر می‌شود که در تحریم‌های هسته‌ای این مهم محقق شد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه در جریان برجام دشمن قصد داشت ایران را در منطقه و جهان تضعیف کند افزود: برای تحقیر نظام اسلامی ایران تحریم‌ها و تهدیدات فراوانی  با مشارکت کشورهای مختلف و رژیم صهیونیستی ایجاد کردند.
صفایی بوشهری با بیان اینکه رزمندگان نیروی دریایی سپاه پاسداران آمریکا را تحقیر کردند گفت: پس از اجرای ترفندهای گوناگون برای تحقیر و تضعیف ایران کار بدانجا کشید که نظامیان آمریکایی پس از عبور از خط مرزی ایران در برابر رزمندگان نیروی دریایی سپاه به زانو درآمدند.
وی با بیان اینکه اقتدار ایران سبب تحقیر آمریکا شد افزود: رزمندگان نیروی دریایی سپاه پاسداران در استان بوشهر در جریان دستگیری نظامیان آمریکایی چنان ضربه‌ای به آمریکا وارد کردند که همه رشته‌های آمریکا پنبه و ایران اسلامی مقتدرتر در جهان شد.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه هیچ کشوری تصور نمی‌کرد ایران، آمریکا را به زانو درآورد گفت: عملیات رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران در دستگیری نظامیان آمریکا که کار خدا و الهی بود سبب شد رهبر معظم انقلاب اسلامی خوشحال شود بگونه‌ای که از فرزندان این سرزمین استقبال کردند.
صفایی بوشهری تاکید کرد: اگر آمریکا و دیگر دشمنان یک لشکر وارد کنند  همین برخوردی که با نظامیان آمریکایی شد همان برخورد با استفاده از نیروهای مسلح مقتدر ایران از آنها می‌شود.
وی از رشادت و حماسه آفرینی رزمندگان نیروی دریایی سپاه پاسداران دراین عملیات قدردانی کرد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه در عرصه انتخابات رعایت قانون در تمام مراحل الزامی است افزود: در عرصه انتخابات باید قانون‌مداری و مراعات اخلاق انتخاباتی اساس کار باشد.
خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر رعایت قانون در تمامی مراحل انتخابات بیان کرد: احترام به قانون اساس کار انتخابات و جوهره این عرصه سیاسی اجتماعی است.
صفایی بوشهری با تاکید بر این نکته که تصمیمات شورای نگهبان تخصصی و فصل‌الخطاب است گفت: تصمیمات شورای نگهبان از نگاه حضرت امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی در امورات مختلف تخصصی، قانونی و فصل‌الخطاب است و همگان باید به آن احترام بگذارند.
وی تخریب یکدیگر در انتخابات را نشان از عدم تقوای سیاسی دانست و تصریح کرد: احترام متقابل میان کاندیداها، احزاب و گروه‌ها و در انتخابات یک الزام است و تخریب کردن یکدیگر نشان از عدم تقوای سیاسی است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر احترام کاندیداها و ستادهای تبلیغاتی آنها به یکدیگر افزود: در حین تبلیغات، کاندیداها باید ضمن رعایت کردن قانون، احترام متقابل مد نظر داشته باشند.
انتهای پیام/د
کد مطلب: 321918
مرجع : تسنیم