تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۰
۲
 

ما بدهکار امام هستیم نه بیت امام

Share/Save/Bookmark
دبیر کل کانون دانشگاهیان با بیان اینکه ما بدهکار امام هستیم نه بیت امام گفت: نباید تصور شود که چون فردی منسوب به امام (ره) است، می تواند امتیاز ویژه ای داشته باشد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سید محمد حسینی عصر روز دوشنبه در مسجد جامع حضرت ابوالفضل (ع) واقع در کوی 17 شهریور شادآباد با اشاره به انتقادات از شورای نگهبان در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت: قوانین مربوط به ثبت نام و بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس خبرگان رهبری از سوی  خود خبرگان تعین و تصویب شد که مسئولیت این بررسی و تائید صلاحیت ها به اعضای شورای نگهبان واگذار شد. بنابراین شورای نگهبان بر روند انتخابات مجلس خبرگان رهبری نظارت دارد.
 
وی با بیان اینکه کسی نباید فرا قانونی عمل کند، افزود: منسوبین و اطرافیان مقامات و مسئولین نباید انتظار امتیازات ویژه برای خود داشته باشند.
 
دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در همین راستا به برخورد امام راحل با فرزند شهید آقا مصطفی اشاره کرد و گفت: به رغم آنکه این شهید جایگاه ویژه ای نزد امام راحل داشت  داشت اما وقتی فرزند ایشان به سمت منافقین و بنی صدر رفت، تردش کردند.
 
حسینی تصریح کرد: بنابراین نباید اینگونه تصور شود که چون فردی منسوب به امام (ره) است، می تواند امتیاز ویژه ای داشته باشد. اتفاقا این افراد بیشتر زیر ذربین هستند و باید بیش از دیگران در چارچوب قانون حرکت کنند.
 
وی گفت: ما در طول 37 سال گذشته دیدیم منسوبین به شخصیت های بزرگان هم در صورت تخلف از برخورد قانونی مصون نبودند و با آنها برخود شد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مواضع اخیر یکی از مسئولین نظام مبنی بر اینکه همه ما بدهکار بیت امام راحل هستیم؛ گفت: ما بدهکار امام هستیم نه بیت امام.  بیت امام هم باید در مسیر قانون و نظام باشند تا از خط انقلاب فاصله نگیرند.
 
حسینی با بیان اینکه نظام اسلامی با هیچ کس عقد اخوت نبسته است، تصریح کرد: هجمه علیه شورای نگبهان قابل قبول نیست و نباید فضایی در کشور ایجاد شود که چرا فلانی رد صلاحیت شد و یا اینکه چرا صلاحیت فلانی احراز و تائید نشد.
 
وی با تاکید بر اینکه همه باید به قانون تمکین کنند، افزود: اگر مدعی تبعیت از ولی فقیه هستند، باید در عمل نشان دهند. مشکلات ناشی از تمرد از قانون است و اگر افراد به قانون پایبند نباشند، مشکلات بروز می کند.
 
استاد دانشگاه تهران با اشاره به مواضع یکی از استانداران که در اظهار نظری عجیب اعلام کرد که «این رد صلاحیت هایی که انجام شده، تقلب در انتخابات است»، گفت: حرف ما این است که رد صلاحیت ها چه ربطی به اصل انتخابات دارد. همین اظهار نظرها مورد سوء استفاده دشمنان نظام قرار می گیرد و می گویند بر اساس نظرات مسئولین دولتی انتخابات اشکال دارد.
 
حسینی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انتخابات یک نعمت است، گفت: در انتخابات با مشارکت گسترده مردم، همه توطئه های دشمنان خنثی می شود چرا که آنها می گویند نظام ما دیکتاتوری است و انتخاباتی وجود ندارد این در حالی است که از ابتدای انقلاب تا کنون 35 انتخابات در کشور برگزار شد ولی در کشورهای همسایه ما هیچ انتخاباتی برگزار نمی شود و مردم هیچ نقشی در تعیین سرنوشت خود ندارند.
 
وی با دعوت مردم به شرکت گسترده در انتخابات و رای به افراد شایسته تصریح کرد: امیدواریم مردم با انتخاب درست خود مجلسی انتخاب کنند که در راستای اهداف نظام و قانون باشد و مثل مجلس ششم نباشد که وقتی صدای نمایندگان آن را از رادیو می شنیدیم نمی دانستیم که صدای رادیو اسرائیل است یا صدای نماینده ملت ایران.
کد مطلب: 322353
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۱-۱۴ ۰۰:۰۷:۳۵
انهای که سر امام حسین را بریدند نیز همین حرفها را میزدند
 
عباسي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۱-۱۴ ۱۱:۰۱:۰۴
در جايي اين تفکر اصلاحات عنوان ميکنند. حتي از خداوند هم ميشود انتقاد کرد. اما به نوه امام که ميرسد. ادعا ميکنند. بابا نوه امام را رد صلاحيت کردند. اين شبيه به امام را. آيا سيد حسن فرزند امام معصوم هستند. فرزند امام فرا جناحي بايد عمل کند. نه اينکه در فتنه 88 هر زنداني فتنه آزاد ميشد. سيد حسن و ديگر يرادرش براي دلجويي از آن فتنه گر به منزل آنها ميرفت. آيا تفکر امام و منش امام راحل بود. امام نوه پسر بزرگش را نصيحت کرد وقتي ديد توجه اي ندارد. از خود دورش کرد. بله نوه نوه است. حتي اگر از مرحوم سيد مصطفي باشد. منظور سيد حسين.