تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۴
 
آیت‌الله مکارم شیرازی:

مبادا افراد ناصالح را به خاطر مسائل جناحی به مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی بفرستیم

Share/Save/Bookmark
مبادا افراد ناصالح را به خاطر مسائل جناحی به مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی بفرستیم
 
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر تبیین عوامل منجر به پیروزی، حفظ و تداوم انقلاب اسلامی، انتخابات پیش رو را بسیار مهم ارزیابی و تاکید کرد: مبادا به خاطر مسائل جناحی افراد ناصالح برای خبرگان و مجلس انتخاب کنیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز چهارشنبه در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، تصریح کرد: همه باید خدای متعال را شکر کنیم که بعد از سی و هفت سال با آن همه عداوت و کینه توزی دشمنان و کارشکنی های داخلی و خارجی، این نظام همچنان باقی مانده و قوی تر از همیشه در منطقه حرف اول را می زند و در دنیا نیز یکی از کشورهایی است که حرف اول را می زند.
این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم اضافه کرد: این نعمت جای شکر دارد، البته مشکلات موجود را انکار نمی کنیم و باید برای حل آن کوشش کرد، اما در مجموع نظام ما نظامی قوی و اسلامی است، در راس آن یک عالم روحانی و افراد شایسته است، مردم نیز علاقه مند به اسلام هستند.
این مرجع تقلید با طرح این سؤال که چرا انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، به تبیین این مساله پرداخت و گفت: قبل از انقلاب وابستگی به اجانب در کشور وجود داشت، حکومت با مردم نبود بلکه با بیگانگان بود، مستشاران آمریکایی همه جا حضور داشتند، ایام انتخابات لیست انتخابات ها باید به سفارت خانه آمریکا و برخی سفارت خانه های دیگر می رفت و آنها تایید می کردند و به ضرب و زور نام آنها را از صندوق ها در بیاورند.
وی غارت ثروت و منابع ایران را دومین مشکل زمان طاغوت دانست و تاکید کرد: اضافه بر این موارد، مسائل ضد ارزشی اسلامی نیز بیداد می کرد، به قول برخی تعداد مشروب فروشی ها در تهران بیش از نانوایی ها بود و مفاسد دیگر نیز غوغا می کرد.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم یادآورشد: دستگاه رژیم آلوده به مفاسد بسیاری بود، که البته گفتن آن هم خوب نیست، چه عیاشی ها و برنامه ها و مفاسدی بود؛ همه این مسائل در آن زمان بیداد می کرد؛ حضرت امام(ره) این مفاسد را دید، به غیرت اسلامی ایشان برخورد و وظیفه شرعی خود را قیام دید. 
این استاد درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به عواملی که سبب پیشرفت انقلاب اسلامی شد، همبستگی و اتحاد مردم و قاطعیت و شجاعت و اخلاص حضرت امام را از عوامل مهم و مؤثر در این راستا دانست.
وی با تاکید بر عواملی که می تواند این انقلاب را نگه دارد، گفت: آیا علت محدثه و مبقیه با هم یکی نیست، اتحاد مردم باعث پیشرفت شد، برای نگهداری این انقلاب باید روی همان عوامل محدثه تکیه و تاکید کرد.
این مرجع خاطرنشان کرد: مبادا انتخابات باعث اختلاف و تخریب ها شود؛ مبادا انتخابات کمرنگ شود، مبادا افراد ناصالح را به خاطر مسائل جناحی به مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی بفرستیم.
وی بیان داشت: باید روی عوامل نگهدارنده انقلاب فکر کرد، وابستگی به خارج نباید باشد، در عین که می توانیم با خارج تبادل داشته باشیم اما این غیر از وابستگی است، باید قوی و متحد بود، کاری کنیم که اتحاد و همبستگی روز به روز حفظ شود.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: در ایام سالگرد انقلاب باید روی این عوامل که باعث پیروزی، تثبیت و تداوم انقلاب اسلامی شد، فکر کنیم.
وی خاطرنشان کرد: برخی شاید این سؤال که برایشان ایجاد شود که الان نیز مفاسد وجود دارد، اما باید توجه داشت که اگر این شرایط امروز، شبکه های اجتماعی و مجازی و زمینه های فسادی که وجود دارد در آن زمان وجود داشت چه اتفاقی می افتاد، آن زمان این مسائل نبود و آن وضعیت وجود داشت.
این مرجع تقلید بیان داشت: ما باید تلاش خود را برای حفظ نظام و کشور مخلصانه انجام دهیم و بقیۀ آن با خداست.

م

 
کد مطلب: 322520
مرجع : خبرگرازی رسا