تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۰
 
امام جمعه یزد:

سفارشات اصلی امام(ره) توجه به معیشت و رفاه مردم بود

Share/Save/Bookmark
 
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد گفت: از سفارشات و توصیه‌های اصلی حضرت امام خمینی(ره) توجه به معیشت و رفاه مردم بود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حضرت آیت‌آلله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر یزد اظهار داشت: امام راحل در خلل انقلاب همواره به مردم توجه زیادی داشتند و مرتب توصیه می‌کردند از وضعیت مردم غافل نباشیم و به آن‌ها توجه کنیم.
وی ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) توصیه‌های زیادی را در خصوص حراست از انقلاب داشتند از جمله که بر وضعیت رفاه و معیشت مردم توجه می‌کردند و به مقامات و مسئولان نیز این توصیه را داشتند که همیشه و در هر حالی به رفاه و معیشت مردم کشور توجه کافی شود.
خطیب جمعه یزد با بیان اینکه توجه به مستضعفین و رفع فقر از توصیه‌های امام بود اضافه کرد: حضرت امام خمینی(ره) بر این امر تاکید داشتند که مردم از زندگی سالم وبه دور از فقر و پریشانی بهره ببرند و در رفاه باشند تا با رویگردانی به سمت دیگر نظام‌ها از کشور خود غافل نشوند.
وی عنوان کرد: توجه بر این مسئله حتی در احکام الهی نیز آمده ‌و خدا وعده توبیخ پیامبران را داده ‌که اگر به این مهم بی‌توجه باشند عذاب خواهند شد.
آیت‌الله ناصری با تاکید بر اینکه مسئولان نظام همواره باید بیانات و فرمایشات بنیانگذار انقلاب اسلامی را سرلوحه کار خود قرار دهند تصریح کرد: مسئولان وقتی می‌خواهند حرفی بزنند و تصمیمی بگیرند ضمن اینکه باید به اهداف امام و انقلاب توجه داشته باشند، باید دقت کنند هر حرفی را به زبان نیاورند و هر تصمیمی را نگیرند که بعدا در برابر ملت و خدای متعال شرمنده و نادم باشند.
وی در ادامه با اشاره به مسئله ولایت‌فقیه و توجه و تاکید حضرت امام خمینی(ره) به این موضوع بیان داشت: حضرت امیرالمومنین علی(ع) خطبه‌ای در نهج‌البلاغه دارند که در آن سه دستور از سوی خدای متعال در زمینه ولایت و امامت آمده است و عنوان شده که همراه نبودن با ولی‌فقیه زمان نتایج خوبی ندارد.
نماینده ولی‌فقیه در استان اظهار داشت: روایات و آیات متعددی در زمینه ولایت و امامت داریم که ولایت‌فقیه نیز هم‌شان امامت عنوان شده است.
وی تصریح کرد: موکد توصیه شده که مردم در مسیر ولایت و امامت باشند و از آن‌ها حمایت و پشتیبانی کنند و نسبت به ولی‌فقیه و امام خویش دو رویی و فریب‌اری نداشته باشند.
حضرت‌ آیت‌الله ناصری با بیان اینکه نباید نسبت به ائمه و ولایت بی‌توجه بود ادامه داد: اطاعت از امامت و ولایت و ولی‌فقیه امری واجب است و آنگونه که حضرت امام خمینی(ره) سفارش کردند باید پشتیبان ولی‌فقیه بود تا آسیبی از سوی دشمن به ملت اسلامی و مملکت جمهوری اسلامی وارد نشود.
خطیب جمعه شهر یزد بیان داشت: کشورهایی که ولایت ندارند و به مسئله‌ ولایت بی‌توجه هستند سردرگم و حیران مانده‌اند که عربستان سعودی از نمونه بارز آن است.
وی بیان داشت: خوشبختانه در کشور ما به لطف وجود ولی‌فقیه و توجه مردم بر این مسئله و اطاعت از این نعمت الهی، آرامش و امنیت مردم فراهم شده و دشمن نتوانسته با گذشت بیش از سه دهه از این انقلاب، گزندی به آن وارد کند.
امام جمعه شهر یزد اضافه کرد: توصیه من نیز اطاعت از ولایت فقیه است تا دنیا و آخرت خود را حفظ کنیم و از برکات سرشار آن در هر دو دنیا بهره لازم و کافی ببریم.
وی با بیان اینکه خدای متعال در چند جا عنایت ویژه‌ای به انسان داشته که یک مورد آن وجود ولی‌فقیه است گفت: مورد دوم عنایت خداوند به روزهای خاص است که در طول دوران‌ها این روزها را زیاد دیده‌ایم که از جمله‌ آن این ایام است که سال‌های پیش برای ما رقم خورده است.
نماینده ولی‌فقیه افزود: با پیروزی انقلاب در یوم‌الله 22 بهمن مسیر سعادت و کمال انسان در این مملکت رقم خورد و با رهبری و درایت هوشمندانه بنیانگذار انقلاب از ظلم و ستم نجات یافتیم.د

 
کد مطلب: 322873
مرجع : فارس