تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۵
 
فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی:

ضریب نفوذ امنیتی در کشور نزدیک به صفر است

Share/Save/Bookmark
 
فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی گفت: تمام اقداماتی که برای ایجاد امنیت پایدار لازم است، انجام شده و به همین دلیل می‌توان گفت ضریب نفوذ امنیتی در کشور نزدیک به صفر است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: اباذر جوکار ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی شامل سه نیرو و یک قرارگاه است، نیروهای سه گانه هوایی، دریایی و زمینی و قرارگاه پدافند هوایی که از 10 شهریورماه سال 87 به فرمان مقام معظم رهبری تشکیل شد.
وی با اشاره به عمر کوتاه قرارگاه پدافند هوایی از زمان تأسیس گفت: در این زمان کوتاه، توان گشتی قرارگاه، فراتر از مرزها رفته  و توان و تجهیزات مورد استفاده در قرارگاه بی‌نظیر است.
فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی ادامه داد: نیاز به مراکز آموزشی، قرارگاه را بر آن داشت تا با تأسیس دانشگاه افسری قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم الانبیاء در سال 92 با مأموریت تربیت افسران متعهد و متخصص و هم‌چنین تأسیس مرکز آموزشی درجه‌داران، این نیاز برطرف کند.
وی تقسیم بندی پدافند هوایی کشور را شامل 9 منطقه عنوان کرد و بیان داشت: 8 پدافند هوایی در نقاط مختلف کشور در 4 زاویه اصلی و 4 زاویه فرعی، کشور را پوشش می‌دهد و نهمین منطقه که منطقه مرکزی کشور را کنترل می‌کند قرارگاه شهید نصر اصفهانی است.
جوکار اضافه کرد: قرارگاه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی مأموریت پوشش استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال بختیاری را بر عهده دارد، هم‌چنین دو منطقه حساس هسته‌ای نطنز و یو سی اف اصفهان نیز در محدوده پدافندی این قرارگاه است.
وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه نظامی تصریح کرد: پیش از انقلاب هیچ سلاح بومی در اختیار نداشتیم اما به برکت انقلاب اسلامی، قریب به 90 درصد تجهیزات و ادوات نظامی، بومی و داخلی است.
فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی اضافه کرد: در دفاع مقدس سامانه‌ای راداری به اسم های که از قبل در اختیار داشتیم بسیار مورد استفاده قرار گرفت؛ پس از جنگ مهندسان داخلی دست به کار شدند و از آن نمونه سامانه‌ای با نام مرصاد و با امکانات بیشتر با انواع طیف‌های راداری برای رهگیری پرنده‌های رادارگریز را در داخل تولید کردند.
جوکار پدافند را یک امر نسبی دانست و افزود: تمام اقداماتی که برای ایجاد امنیت پایدار لازم است، انجام شده و به همین دلیل می‌توان گفت ضریب نفوذ امنیتی در کشور نزدیک به صفر است.
وی با گرامیداشت روز 19 بهمن، روز نیروی هوایی اظهار داشت: تعداد جاده‌های هوایی که به آن کریدور می‌گویند شاید به اندازه جاده‌های روی زمین باشد و هواپیماهای زیادی از کشورهای مختلف از آسمان ایران عبور می‌کنند اما قرارگاه پدافند هوایی در همه موارد دقت عمل را داشته و موارد امنیتی را رعایت کرده است.
در ادامه این نشست حجت‌الاسلام حسن پرورش، مسئول عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی گفت: امروز هیچ یگانی از ارتش را پیدا نمی‌کنید که مسجد و حسینیه و نماز جماعت در آن نباشد.
وی افزود: در 37 سالی که از انقلاب می گذرد،37 دوره مسابقات قرآن کریم برگزار شده است و در رده‌های مختلف، حافظان زیادی تربیت‌شده‌اند.
مسئول عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی جوانان را مهم‌ترین هدف جنگ نرم دانست و بیان داشت: امروز بسیاری از جوانان در خدمت ارتش هستند تا جلوی این تهاجم گرفته شود و این برکتی است که حاصل دوراندیشی امام راحل است.
پرورش در پایان با بیان ممنوعیت ورود نیروهای نظامی در احزاب و گروه‌های سیاسی خاطرنشان کرد: این به معنای سیاسی نبودن نیروهای مسلح نیست؛ نیروهای نظامی در عین عدم وابستگی به دسته‌ها و جریانات سیاسی، یکی از سیاسی‌ترین اقشار مردم هستند.
وی تاکید کرد: بالاترین درصد مشارکت در انتخابات متعلق به نیروها نظامی است که این نشان از سیاسی بودن نظامیان دارد.د
کد مطلب: 323027
مرجع : فارس