تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۸
 
مسئول ستاد انتخاباتی جامعتین استان اصفهان:

ایران، دموکراتیک‌ترین کشور دنیاست/باید افرادی مثل شهید رجایی به دو مجلس راه یابند

Share/Save/Bookmark
 
مسئول ستاد انتخاباتی جامعتین استان اصفهان گفت: ایران، دموکراتیک‌ترین کشور دنیاست؛ در ایران شاهد انتخابات آزاد و بدون لابی‌گری هستیم. در ایران، انتقادات و دعواهای سیاسی شفاف است و هیچ‌چیز مخفی نیست؛ یکی از میوه‌های شیرین نهضت امام راحل، انتخاب آزادانه ملت است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام محمدرضا صالحیان مسئول ستاد انتخاباتی جامعتین استان اصفهان در ابتدای این نشست ضمن گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: در دنیا انقلاب‌های زیادی به وقوع پیوسته که هرکدام ریشه‌ای داشته است.
وی افزود: در پاسخ به این سؤال که ریشه انقلاب اسلامی ایران چه بوده است باید بگوییم این ریشه اقتصادی و صنعتی نبوده است و ریشه‌های انقلاب اسلامی را باید در ریشه‌های واقعه کربلا دنبال کرد.
مسئول ستاد انتخاباتی جامعتین استان اصفهان، انقلاب اسلامی را یک انقلاب عقیدتی توصیف کرد و ادامه داد: ملت ایران به دلیل ایمان و باور به خدا، پیامبران و معصومین قیام کرد.
صالحیان تصریح کرد: امام حسین (ع) مختص به مسلمانان نیست و هر انسان آزاده‌ای شعار «هیهات منا الذله» را می‌پذیرد، به همین دلیل انقلاب اسلامی نیز که ریشه در فطرت انسان‌ها دارد محدود نمی‌شود و امروز قیام‌های دنیا ریشه در انقلاب اسلامی دارد.
وی با اشاره موقعیت برتر ایران در منطقه اضافه کرد: ایران از فلسطینی‌های سنی مذهب حمایت می‌کند تا از مظلوم حمایت کرده باشد.
* این مسئول افزود: در صدور یک اسلام ناب، ایران اسلامی موفق است؛ در حال حاضر، ایران در بهترین شرایط سیاسی است؛ زیرا که ایران حامی و مدافع حقوق مظلومان دنیا است.
رئیس ستاد انتخاباتی جامعتین خبرگان در اصفهان ادامه داد: با مقایسه انقلاب اسلامی ایران و انقلاب‌های صنعتی اروپا، نکته برجسته شتاب علمی ایران است، چراکه ایران با وجود هشت سال جنگ تحمیلی و خسارات فراوانی که به کشور وارد شد و عقب‌ماندگی‌های دوران طاغوت، در همه عرصه‌ها از جمله صنایع، علوم، سازندگی فیزیکی و سازندگی فکری پیشتاز بوده است.
صالحیان با اشاره به برگزاری 36 انتخابات در 36 سال عمر انقلاب اسلامی، بیان کرد: ملت ایران در همه زمینه‌ها صاحب‌ رأی بوده است؛ از تصویب قانون اساسی و تعیین نوع حکومت تا انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان خبرگان رهبری  و نمایندگان شورا اسلامی شهر و ریاست جمهوری، ملت ایران اسلامی دارای حق رأی و حق انتخاب بوده‌اند.
وی اضافه کرد: ایران، دموکراتیک‌ترین کشور دنیاست؛ در ایران شاهد انتخابات آزاد و بدون لابی‌گری هستیم. در ایران، انتقادات و دعواهای سیاسی شفاف است و هیچ‌چیز مخفی نیست؛ یکی از میوه‌های شیرین نهضت امام راحل، انتخاب آزادانه ملت است.
رئیس ستاد انتخاباتی جامعتین خبرگان در اصفهان با تشریح سبک زندگی شهید رجایی، بیان داشت: شهید رجایی شخصی بود که به حقوق معلمی خود قانع بود و ریالی اضافه‌تر از بیت‌المال دریافت نکرد و اگر قرار است در دو انتخابات پیشرو افرادی چون شهید رجایی به دو مجلس راه یابند، پاکی فطرت و پاکی مالشان باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به انواع فقه در اسلام، توضیح داد: یک فقه همان است که در رساله مراجع آمده است و دیگری فقه سیاسی به معنای حضور فعالانه در تصمیم‌گیری‌های کشور است.
رئیس ستاد انتخاباتی جامعتین خبرگان در اصفهان، امام‌شناسی و زمان‌شناسی را از لازمه‌های فقه سیاسی عنوان و تبیین کرد: هر شهروند شرعاً موظف است که از فرصت حق رأی که قانون برای او تعریف کرده، در حکومت دینی استفاده کند.
صالحیان، یکی دیگر از واجبات فقه سیاسی را انتخاب فرد اصلح عنوان کرد و افزود: دردهای اجتماعی به دست افراد اصلح رفع می‌شود، بنابراین برای رفع مشکل ازدواج جوانان، اشتغال نسل جوان، رفاه مردم و عدالت اجتماعی باید به سراغ افراد متخصص‌تر و اصلح‌تر رفت.
مسئول ستاد انتخاباتی جامعتین خبرگان اصفهان با بیان اینکه همه طیف‌های سیاسی باید با مردم روراست و صادق باشند و افراد اصلح‌تر را به ملت معرفی کنند، تصریح کرد: به همین منظور جامعتین در هر استان سعی کرده افراد متخصص‌تر و دردمندتر را به مردم معرفی کند و به منظور احترام به همه اقشار کمیته‌های مختلفی چون، کمیته دانشجویان، کمیته جوانان، کمیته بانوان، کمیته هنرمندان و کمیته فرهنگیان تشکیل شده است.
وی در ادامه افزود: ملت ایران همیشه به دنبال بهترین‌ها بوده است؛ ملت ایران به دنبال بهترین انقلاب و بهترین رهبر بوده است و این جز سبک زندگی ایرانی است.
صالحیان عنوان داشت: ملت ایران با انتخاب بهترین‌ها برای خبرگان به دنبال بهترین رهبر است؛ همان‌طور که در سال 68 و در آن دوره مجلس خبرگان رهبری، به علت حضور نمایندگان بصیر و آگاه، کسی به رهبری انقلاب اسلامی انتخاب می‌شود که از لحاظ هوشی، علمی، سیاسی و ده‌ها مورد دیگر از همه لایق‌تر و شایسته‌تر است.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در همه زمینه‌ها بهترین و کامل‌ترین تحلیل‌ها را داشته‌اند؛ ملاک انتخاب افراد اصلح توسط جامعتین استان اصفهان را سابقه خدمتگزاری و میزان تأثیرگذاری آن‌ها دانست و بیان داشت: اشخاصی چون آیت‌الله طباطبایی که هفت شهید منتسب به ایشان است و خدمات زیادی به انقلاب داشته‌اند و آیت‌الله نمازی که سال‌ها در جبهه‌ها حضور داشته است و جانباز دفاع مقدس هستند؛ توانایی خدمت به مردم اصفهان را دارند.
وی ادامه داد: افرادی همانند آیت‌الله مقتدایی که از سال 42 در نهضت امام خمینی (ره) حضور داشته است و مدت‌ها در عرصه‌های مختلف کشور فعالیت داشته‌اند و یا آیت‌الله مهدوی و آیت‌الله عبداللهی که سالیان متمادی با درد و رنج مردم آشنا بوده‌اند؛ ملاک قرار گرفته‌اند.
صالحیان در بخش دیگر نحوه تبلیغات و ارتباط‌‌گیری مردم با پنج نامزد پیشنهادی جامعتین را از طریق حضور در مساجد و حسینیه‌ها عنوان کرد و افزود: از طریق کانال تلگرامی «خبرگان ما» که از امروز رسماً کار خود را آغاز می‌کند؛ ارتباط با مردم حفظ می‌شود.
وی، مجلس خبرگان را یک مجلس سیاسی توصیف کرد و چنین توضیح داد: مجلس خبرگان و بالاتر از آن رهبری، کلید هدایت جهان اسلام و در مقیاس وسیع‌تر هدایت امت‌های آزاده جهان است.
این مسئول با بیان اینکه در همین راه دو برخورد سیاسی پیش می‌آید، افزود: یکی سیاست شیطانی که نشأت گرفته از استکبار است و همانند فتنه سال 88 آرامش کشور را برهم می‌زند؛ سیاست شیطانی با استقلال و آزادی کشور مخالف است و هدفی جز برهم زدن وحدت و ایجاد یاس و نومیدی در دل اقشار مختلف مردم ندارد.
رئیس ستاد انتخاباتی جامعتین خبرگان در اصفهان، نوع دوم برخورد سیاسی را سیاست رحمانی عنوان کرد و افزود: در سیاست رحمانی کاملاً خلاف این قضیه و به دنبال قانون‌گرایی و قانون مداری است و یکی از دلایل حمله سیاست شیطانی به انتخابات خبرگان رهبری تأثیرگذاری زیاد این مجلس است.
صالحیان در پایان با اشاره به حملات صورت گرفته به شورای نگهبان اظهار داشت: شورای نگهبان به علت رعایت حق‌الناس و اعمال فیلترهای قوی برای معرفی افراد دارای صلاحیت به ملت، مورد هجمه دشمنان انقلاب قرار گرفته است.د
 
کد مطلب: 323029
مرجع : فارس