تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰
 

پیش ثبت نام عتبات نوروزی آغاز شد

Share/Save/Bookmark
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: پیش ثبت نام متقاضیان اعزام به عتبات در ایام نوروز از ساعت 9 صبح امروز (سه شنبه) آغاز شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:محسن نظافتی با اشاره به آغاز پیش ثبت نام عتبات نوروزی اظهار داشت: بر اساس اطلاعیه سازمان حج و زیارت پیش ثبت نام عتبات نوروزی از ساعت 9 صبح امروز آغاز می‌شود و به مدت یک هفته ادامه دارد.

وی در ادامه افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت www.atabat.haj.ir نسبت به ثبت نام خود و کسانی که می‌خواهند با آنان همسفر شوند ،اقدام کنند.

نظافتی با بیان این که پس از تکمیل اطلاعات خود متقاضیان کد رهگیری دریافت می‌کنند، یادآور شد: این افراد می‌توانند هم از منازل خود و از هم از طریق مراجعه به 2200 دفتر مجاز زیارتی در سراسر کشور نسبت به پیش ثبت نام اقدام کنند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت بیان کرد: پنج شنبه هفته آینده قرعه کشی بین کسانی که در پیش ثبت نام شرکت کرده‌‌اند انجام می‌شود و سه روز بعد یعنی شنبه هفته آینده نتایج از طریق پیامک به متقاضیان اعلام می‌شود تا از اولویت خود اطلاع یابند.

وی در خصوص مدارک مورد نیاز برای ثبت نام گفت: در این مرحله تنها به کد ملی سرپرست خانوار و همراهان با اطلاعات شخصی نیاز است.

نظافتی همچنین به قیمت‌های سفرها اشاره و تصریح کرد: هزینه‌های عتبات نوروزی مانند سایر ایام سال است بدین ترتیب که قیمت‌های سفرهای زمینی با توجه به تعداد روز و شهر مبدا از 500 هزار تومان تا یک میلیون و 150 هزار تومان و قیمت‌های سفرهای هوایی یک میلیون و 100 هزار تومان تا یک میلیون و 700 هزار تومان است.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: در نوروز امسال 120 هزار نفر در قالب 150 کاروان به عراق اعزام می‌شوند.م

 
کد مطلب: 323289
مرجع : مهر