تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۴
 
شهردار مشهد:

استقلال امنیتی بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است

Share/Save/Bookmark
 
شهردار مشهد دستاورد انقلاب را استقلال امنیتی عنوان کرد و گفت: در معادلات سیاسی جهان هیچ کشوری جرئت فکر کردن به بازداشت نیروهای آمریکایی را ندارد اما افسران آمریکایی ساعت‌ها بازداشت می‌مانند تا دولت‌مردان آمریکا عذرخواهی کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سیدصولت مرتضوی شب گذشته در بازدید از نمایشگاه «مشهد فجر آفرین» و در جشنی که در این نمایشگاه برگزار شد، با بیان اینکه دهه فجر فرصت مناسبی برای بیان دستاوردهای انقلاب است، اظهار کرد: امروز ما در اوج استقلال هستیم، استقلال سیاسی ما این است که امروز در جغرافیای سیاسی جهان هیچ معادله‌ای بدون حضور ایران قابل حل نیست.
وی ادامه داد: در عرصه‌های بین‌المللی با ابرقدرت‌ها روبه‌رو می‌شویم، تمام قدرت‌ها را یک طرف می‌نشانیم و در طرف دیگر جمهوری اسلامی به‌تنهایی در مقابل آنان قرار می‌گیرد.
*استقلال امنیتی، دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی
شهردار مشهد، دیگر دستاورد انقلاب را استقلال امنیتی عنوان و خاطرنشان کرد: ایران قبل از انقلاب به عنوان ژاندارم خلیج فارس شناخته می‌شد که این لقب را آمریکا به ایران داده بود، یعنی ایران از منافع آمریکا پاسداری می‌کرد اما امروز جمهوری اسلامی از منافع امت‌ها و ارزش‌های اسلامی پاسداری می‌کند.
وی به ضعف توان امنیتی رژیم شاه اشاره و بیان کرد: استقلال امنیتی دیروز ما این بود که مجلسش قانون کاپیتولاسیون را تصویب می‌کند، استقلال امنیتی ما این بود که حافظ منافع رژیم صهیونیستی در منطقه بودیم اما امروز حافظ منافع مستضعفین جهان هستیم.
مرتضوی به اقدام اخیر نیروی دریای سپاه در بازداشت دریاداران آمریکایی در خلیج فارس اشاره کرد و گفت: دیروز می‌گفتند ارتش ایران در برابر ارتش آمریکا تنها می تواند دو ساعت مقاومت کند اما امروز در خلیج فارس، دریادلان پاسدار ما به ناو و هواپیمای آمریکا هشدار می‌دهند و اوج آن، این است که دریانوردان آمریکایی وارد آب‌های سرزمینی ما می‌شوند و توسط پاسداران جوان، مقتدر و ولایت محورمان، به اسارت درمی‌آیند.
اقتدار نیروهای نظامی ایران آمریکا را وادار به عذرخواهی کرد
وی یادآور شد: در معادلات سیاسی و نظامی جهان هیچ کشور جرئت فکر کردن به این موضوع را هم ندارد اما افسران آمریکایی ساعت‌ها بازداشت می‌مانند تا دولت‌مردان آمریکا عذرخواهی کنند.
شهردار مشهد به بیان دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار کرد: در حوزه فرهنگ، فرهنگ مهدوی، نبوی و ولایی ما، گفتمان قالب در عرصه فرهنگی جهان است، انقلاب ما از حیث فرهنگی صادر شده است.
وی افزود: صدور فرهنگ انقلاب یعنی یک روحانی برجسته نیجریه‌ای، درگذشته تحت تعالیم وهابیت قرار گرفته بود، به ایران سفر می‌کند، تحت تعالیم اسلام ناب قرار می‌گیرد و حاصل آن، تربیت 15 میلیون شیعه در نیجریه است.
مرتضوی با تأکید بر اینکه دشمن از تجهیزات نظامی جمهوری اسلامی هراس ندارد، یادآور شد: آنان از بمب و موشک بالستیک نمی‌ترسند بلکه از حوزه نفوذ فرهنگی انقلاب اسلامی می‌ترسند، به همین منظور در تلاش هستند با اعمال تحریم‌ها، ایران را تحت‌فشار قرار دهد تا از آرمان فرهنگی و فرهنگ آرمانی دست بردارد.
*توان نظامی جمهوری اسلامی استکبار را به وحشت انداخته
وی به بیان دستاوردهای علمی و نظامی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: در حوزه نظامی پهپاد های دوربرد ساختیم، پهبادهایی که در دریاها از ناوهای هواپیمابر از فاصله‌های بسیار نزدیک عکس‌برداری می‌کنند، موشک‌های بالستیک ما امروز قلب استکبار را نشانه گرفته‌اند و رژیم صهیونیستی را به وحشت انداخته است.
شهردار مشهد با تأکید بر اینکه ایران امروز به اقتدار امنیتی، سیاسی، فرهنگی و صنعتی رسیده است، خاطرنشان کرد: ایران ره صدساله را طی کرده است، این موفقیت‌ها به دست نیامده مگر با نثار خون، گذشت از جان، اعطای مال و تبعیت از ولایت فقیه.
وی افزود: یاد شهدای مدافع حرم، سردار قاجاریان، سردار همدانی، برادران شهید بختی و فاطمیون را گرامی میداریم که در خارج از مرز های جغرافیایی ما از حریم زینبی و اقتدار اسلامی دفاع کردند و همچنین دشمن را در جغرافیای دیگر زمین‌گیر کردند تا چشم او را جغرافیای ایران اسلامی کور کنند.
گفتنی است، در پایان این مراسم از چهار کتاب «نشست های تخصصی جوانه» از سوی گروه تخصصی مشاوران جوان، کتاب «تجربه نگاری مدیران برای جوانان»، کتاب «توانمندسازی» و «کافه ایده»، نظام ایده‌پردازی تخصصی برای مدیران در ایران رونمایی شد.
انتهای پیام/
د
 
کد مطلب: 323333
مرجع : فارس