تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۹
 
امام جمعه یزد:

کاندیداهای انتخابات بر اساس مشی رهبری حرکت کنند

Share/Save/Bookmark
 
امام جمعه یزد از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی خواست تا در مسیر فعالیت خود بر اساس مشی رهبری حرکت کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به نزدیک شدن به روز انتخابات هفتم اسفندماه اظهار داشت: در انتخابات، کاندیداها سخنان رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند و به رهنمودهای ایشان توجه ویژه داشته باشند.
وی افزود: صداقت و راستگویی از اصلی‌ترین شاخصه‌های یک کاندیدای اصلح است ضمن اینکه در انتخابات باید اخلاق انتخاباتی رعایت شود و از رقبای انتخاباتی نیز نباید کینه به دل گرفت.
ناصری اظهار امیدواری کرد: همه در دوران تبلیغات و برگزاری انتخابات، تقوا پیشه کنند و مردم نیز در انتخاب خود، افراد با تقوا را به مجلس بفرستند تا مجلسی قوی، ارزشی و گره‌گشا داشته باشیم.
امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار داشت: این روز را به پرستاران که شغلی بسیار حساس و پرثواب دارند، تبریک گفته و امیدواریم ملایمت، صبر و سعه‌صدری زینبی داشته باشند.
وی با اشاره به سختی کار پرستاران به ویژه در مقایسه با برخی مشاغل دیگر عنوان کرد: لازم است مسئولان توجه و رسیدگی بیشتری به پرستاران داشته باشند.
ناصری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از حضور بی‌نظیر مردم یزد در راهپیمایی 22 بهمن بیان کرد: همه صحنه‌ها دیروز مملو از حضور عزیزان انقلابی بود و این حضور برای مسئولان پیام دارد.
خطیب جمعه یزد خاطرنشان کرد: پیام مردم به مسئولان این بود که در هر شرایطی در صحنه هستیم ضمن اینکه این حضور برای همه دنیا پیام داشت و پیام این بود که در هر شرایطی از انقلاب و اسلام و ولایت حمایت می‌کنیم و در هیچ شرایطی تحت بندگی دیگران قرار نمی‌گیریم.
وی تصریح کرد: مسئولان باید پیام مردم را درک کنند و خدمتگزاری خود را به آنها ارتقاء دهند و تلاش کنند تا مردم در رفاه و آسایش باشند و در این زمینه همه مسئولان از اداری و فرهنگی و اجتماعی گرفته تا اقتصادی، باید احساس مسئولیت کنند.
ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ایران با رهبری امام خمینی (ره) و اطاعت مردم از امام زمان خود، اظهار داشت: حرکت امام و انقلاب، حرکتی الهی بود و به خواست خدای متعال، انقلاب ایران به ثمر رسید زیرا مردم می‌خواستند حکومت الهی بر جامعه حاکم باشد و قوانین برگرفته از افکار پوسیده و به درد نخور، در جامعه حاکم نباشد.
وی یادآور شد: همه انسان‌های با تقوا و اولیای الهی در مسیر حاکمیت خدا در جامعه مشقات بسیاری را تحمل کرده‌اند به عنوان نمونه امام موسی کاظم (ع)، سال‌های زیادی از عمر خود را در زندان سپری کردند تا قوانین الهی بر جامعه حاکم باشد.
امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) نیز با تأسی از ائمه اطهار (ع)، با تحمل رنج‌ها و مشقت‌های بسیار و توکل به خدا و توسل به ائمه اهل بیت (ع)، توانست انقلاب را به ثمر برساند و عزت خدایی به کشور و ملت ایران بدهد نه عزت آمریکایی و در نهایت نیز قلعه طاغوت‌ها شکست و ریشه آنها از ایران کنده شد.
وی عنوان کرد: اجرای احکام الهی و آزادی الهی و آزاد شدن از دست ظالمان و ستمکاران و غم‌خوار شدن برای مظلومان عالم، زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی (عج) است.د
کد مطلب: 323783
مرجع : فارس