تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۷
 
دادستان کل کشور:

گفتمان ولایت همیشگی است/ مردم مهمترین مؤلفه قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران هستند

Share/Save/Bookmark
 
دادستان کل کشور گفت: در این نظام احزاب و گروه‌های سیاسی می‌آیند و می‌روند اما گفتمان ولایت همیشه در نظام قرار دارد و باقی می‌ماند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید ابراهیم رئیسی امشب در جمع مردم سربیشه، اظهار داشت: خداوند مردم را به دارالسلام دعوت کرده اما تنها کسانی به آنجا راه پیدا می‌کنند که ویژگی‌هایی مانند عقلانیت، اخلاق، معنویت و عدالت در آن‌ها نمایان باشد و بر اساس این ویژگی‌ها شهری بر پایه آموزه‌های دینی شکل بگیرد.
وی افزود: با بیان اینکه افراد باید برای ورود به دارالسلام چهار رابطه را تنظیم کنند که شامل رابطه با خدا، رابطه با خود، رابطه با دیگران و رابطه با طبیعت است.
نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر نظام‌سازی قرآنی ما بر اساس این چارچوب‌ها پا بگیرد این همان چیزی خواهد بود که در دنیا به عنوان نظام الگو مطرح است.
رئیسی ادامه داد: مراجعه به آرای عمومی برای شکل‌گیری بالاترین مسئولیت‌های قانونی است و این همان چیزی است که غرب در آن مانده و نمی‌خواهد پیام مردم‌سالاری انقلاب اسلامی به دنیا برسد اما اراده خدا غیر از این است.
وی تصریح کرد: امروز شاهد هستیم که دنیا پیام ملت ایران را در مورد خودباوری، استقلال‌طلبی و آزادی برای کشورهای اسلامی و بازیافتن هویت گمشده خود را دریافت کرده‌اند.
نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمنان شاید بتوانند نوع حکومت را تغییر بدهند اما بیداری اسلامی را نخواهند توانست، اذعان داشت: دشمنان نمی‌خواهند نظامی که با خون  شهدای هشت سال دفاع مقدس آبیاری شده، باقی بماند.
رئیسی تصریح کرد: در این نظام احزاب و گروه‌های سیاسی می‌آیند و می‌روند اما گفتمانی که در نظام باقی می‌ماند، گفتمان ولایت است.
وی یادآور شد: امروز مشخص شده که استکبار جهانی در برابر اراده ملت و امت ایران نمی‌تواند بایستد و نسل چهارم نیز امروز خیلی مصمم‌تر و پای کارتر از نسل اول است و نشانه آن را می‌توان در درخواست‌های بسیار برای مدافعین حرم دید.
دادستان کل کشور افزود: نسل چهارم انقلاب می‌داند که خون پدرانشان مخلصانه‌ترین خون‌ها بوده که بر زمین ریخته و سبب پایداری انقلاب اسلامی شده است.
رئیسی خطاب به خانواده‌های شهدا، گفت: آنچه در جامعه و جهان اسلام امروز اتفاق افتاده از نشانه‌های اولیه خون فرزندان شماست.
وی تصریح کرد: مهمترین مؤلفه قدرت در نظام ما همین مردم متدین هستند و این مؤلفه، قدرت خودش را در 22 بهمن به همگان نشان داد.
دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: همان طور که مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه به صحنه آمدند در هفتم اسفند ماه نیز با حضوری پر معناتر و حماسه‌ساز حضور پیدا خواهند کرد. 

انتهای پیام/
د
کد مطلب: 323921
مرجع : فارس