تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۴
 
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری:

چرخش مواضع و دیدگاه‌های خواص، آفت امروز جامعه است

Share/Save/Bookmark
 
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: آن چه که انقلاب ما را با خطر جدی مواجه کرده چرخش و دگرگون شدن مواضع و دیدگاه خواص است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در نشست ماهانه ائمه جمعه این استان اظهار کرد: شرایط امروز کشور و جامعه شرایطی بسیار حساس و سرنوشت‌ساز است چراکه دشمنان بیرونی ما بیش از گذشته و با تمام وجود کمر بسته‌اند که به این انقلاب و نظام اسلامی آسیب بزنند اما نَه با اخم و عصبانیت بلکه با لبخند و در لباس دوست که همین مسئله کار را بسیار دشوار و شناخت دوست و دشمن را سخت کرده است.
نکونام با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع فرماندهان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر لزوم هوشیاری و مراقبت نسبت به حیله و نیرنگی که دشمنان در پشت لبخند‌های خود پنهان کرده‌اند، تاکید کرد: به یقین دشمنان در مقام آسیب رساندن به این انقلاب هستند و در پشت  لبخندهای آن‌ها، خنجرهای زهرآگینی است که می‌خواهند به جان و قلب این انقلاب وارد کنند.
امام جمعه شهرکرد با تاکید بر این که دل خوش کردن به دشمنی همچون آمریکا دل خوش کردن به «پلنگ تیزدندان» است تصریح کرد: قطعا هیچ انسان عاقلی به پلنگ تیزدندانی که برای تکه‌تکه کردن او خیز برداشته است اعتماد نمی‌کند و انقلاب اسلامی هم امروز با چنین دشمنی مواجه است بنابراین توجه و هوشیاری کامل نسبت به نقشه‌ها و اهداف جبهه‌ی وسیع دشمنان از ضرورت‌های امروز است.
وی تاکید کرد: هیچ تردیدی وجود ندارد که دشمن اصلی جمهوری اسلامی ایران آمریکایی‌ها هستند و هر چه آسیب و توطئه‌افکنی علیه این نظام و انقلاب صورت می‌گیرد از شیطنت‌های آمریکایی‌ها، سازمان‌های سیا، موساد، صهیونیست‌ها و اتاق فکر آن‌ها است.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری یکی از مشکلات و گرفتاری‌های امروز جامعه را غفلت و بی‌توجهی برخی خواص و افراد تأثیرگذار درون کشور دانست و تصریح کرد: متأسفانه برخی از خواص و افراد تأثیرگذار در جامعه در خواب غفلت هستند و دشمنی دشمنان را نمی‌بینند و عده‌ای هم واقعا تغییر نگرش و موضع داده‌اند تا حدی که در موضع‌گیری‌های‌شان می‌گویند ما برای نجات کشور از مشکلات چاره‌ای جزاین نداریم که برویم، سر میز مذاکره بنشینیم و از راه دیپلماسی مسائل را حل کنیم.
این مسئول تصریح کرد: آن چه که انقلاب ما را با خطر جدی مواجه کرده و از آفت‌های امروز جامعه ما محسوب می‌شود چرخش و دگرگون شدن مواضع و دیدگاه خواص، مسئولان، افراد تأثیرگذار و باسابقه انقلاب است.
نکونام افزود: متأسفانه چرخش موضع برخی از این خواص چرخشی 180 درجه‌ای است به گونه‌ای که وقتی مواضع امروز آن‌ها را با مواضع سفت و سخت و انقلابی آن‌ها در گذشته مقایسه می‌کنی اصلا با یکدیگر سازگار نیست و شکاف عمیق در آن مشاهده می‌شود و این برای انقلاب خطر جدی است.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری یکی از راه‌های استحاله انقلاب را نیز همین تغییر موضع خواص جامعه دانست و تاکید کرد: یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های امروز در داخل این است که خواص و افراد تاثیرگذار با تغییر موضع خودشان، آرام آرام در بدنه مردم و جامعه نفوذ پیدا ‌کنند و افراد را در پی خود به راه اندازند و به همین وسیله زمینه استحاله نظام را فراهم کنند.
وی افزود: متأسفانه خواص هم همانند دشمن که با لبخند خنجر می‌زند این‌ها هم در داخل با لبخند مواضع غیرانقلابی و سازش‌کارانه خودشان را به خورد جامعه می‌دهند در حالی که پشت این لبخندها فریب‌کاری و به خطا کشاندن جامعه به عینه مشاهده می‌شود.
نکونام  تاکید کرد: یکی از رسالت‌ها و دغدغه‌های مهم ائمه جمعه به عنوان متولیان مسائل فرهنگی و فرماندهان قرارگاه فرهنگی باید این باشد که مردم را از این فریب‌کاری‌ها، در دام ظواهر، لبخندها و حرف‌های بسیار قشنگ اما توخالی برخی از این خواص افتادن، نجات بدهد و اجازه ندهد مردم گرفتار این فریب‌کاری‌ها بشوند و از حقایق و واقعیت‌های درون انقلاب غافل و دور شوند.
این مسئول در ادامه به برخی از این حرف‌های به ظاهر زیبا اما فریبنده اشاره و خاطرنشان‌ کرد: برخی از این‌ها در صحبت‌هایشان می‌گویند که اگر کسی مذاکرات و برداشته ‌شدن تحریم‌ها را نپذیرد، دیوانه است.
نکونام ضمن بیان این نکته که برداشته شدن تحریم‌ها اقدام بسیار خوبی است و هیچ کس نمی‌خواهد اصل این کار را زیر سوال ببرد، بزرگ جلوه ‌دادن برداشته شدن تحریم‌ها و نادیده ‌گرفتن و غفلت از بیان واقعیت‌های برجام به جامعه را دغدغه امروز دلسوزان نظام دانست و تصریح کرد: متأسفانه در آستانه انتخابات برجام را فوق‌العاده بزرگ جلوه می‌دهند به گونه‌ای که به جامعه القاء می‌کنند تنها عامل نجات جامعه از تمام بحران‌ها، اجرایی شدن برجام است در حالی که باید این سوال را پرسید که آیا با اجرایی شدن برجام تحریم‌ها برداشته شد و در قبال برداشته شدن این تحریم‌ها چه هزینه‌های سنگینی پرداخته شد که متأسفانه از بیان این مسائل در جامعه غفلت می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری در ادامه به دو انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیر خودشان با صراحت بر حمایت و تقویت جریان‌های انقلابی و رای دادن به جریان‌ها و افراد انقلابی در انتخابات پیش رو تاکید فرمودند، امّا متأسفانه در همین مسئله هم باز برخی‌ از آقایان انقلابی‌گری را جوری دیگری معنا کردند به گونه‌ای که این انقلابی‌گری به همه اشخاص و جناح‌ها توسعه داده شد و همه جریان‌ها و فعالان داخل کشور انقلابی قلمداد شدند.
وی با تاکید بر این که در شرایط حساس امروز کشور نباید سخنان مقام معظم رهبری تحریف شود تصریح کرد: البته که همه ملت، انقلابی و متحد با یکدیگر هستند اما منظور رهبر معظم انقلاب از جریان انقلابی درون نظام قطعا همین نیروهای حزب الهی و افراد فعالی که ‌تفکر صحیح و خالص انقلابی و حزب‌الهی دارند و به اصول، راه امام و حقایقی که انقلاب بر اساس آن شکل گرفته است، پایبند هستند، بوده است که در این خصوص نباید فرمایشات رهبری تحریف شود.
د
کد مطلب: 324108
مرجع : فارس