تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۲
 
معاون رئیس قوه‌قضائیه:

دیده‌بانی انقلاب از کارکردهای مهم مجلس خبرگان رهبری است

Share/Save/Bookmark
 
معاون رئیس قوه‌قضائیه با اشاره به جایگاه والای مجلس خبرگان رهبری گفت: دیده‌بانی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی از کارکردهای مهم مجلس خبرگان رهبری است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام‌ حمید شهریاری دوشنبه شب در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: دیده‌بان انقلاب باید بداند که چه تحولات شگرفی در دنیای امروز شکل‌گرفته است و در این راستا چشم‌انداز خوبی را برای نظام اسلامی رقم بزند.
وی با یادآوری اینکه مجلس خبرگان رهبری مجلس ملی و فرااستانی است، بیان داشت: دیده‌بانی انقلاب از کارکردهای مهم مجلس خبرگان رهبری است.
‌شهریاری اظهار کرد: مجلس خبرگان رهبری اساسا یک مجلس فراجناحی و فرااستانی است و وقتی‌ که نماینده مجلس خبرگان رهبری در این جایگاه قرار می‌گیرد، صرفا نماینده یک استان نیست.
وی با اشاره به اینکه به‌عنوان نامزد پنجمین انتخابات خبرگان رهبری از استان تهران نام‌نویسی کردم، گفت: در بدو امر قرار بود تا در انتخابات خبرگان رهبری از استان تهران در این عرصه انتخاباتی، حضور یابم.
معاون رئیس قوه‌قضائیه گفت: بعد از آن با توجه به اینکه برخی از استان‌ها صرفا یک نامزد انتخاباتی برای خبرگان رهبری داشتند تصمیم بر آن شد تا به آن استان‌ها بروم که موافقت نشد در نهایت با توصیه برخی به استان خراسان‌شمالی آمدم و با توجه به اینکه این استان تنها یک نامزد انتخاباتی داشت، امیدوارم حضورم باعث شور انتخاباتی و مشارکت بیشتر مردم در انتخابات پیش‌رو شود.
نامزد انتخاباتی خبرگان رهبری در خراسان‌شمالی با یادآوری اینکه به عرصه انتخاباتی خبرگان رهبری در استان با جدیت ورود کرده‌ام، گفت: البته به جایگاه آیت‌الله حبیب‌الله مهمان‌نواز و خدمات ایشان حرمت می‌گذاریم و امیدوارم بتوانیم در کنار این شخصیت، تبلیغات سالمی در انتخابات داشته باشیم.
وی تصریح کرد: امیدوارم مردم استان به‌ویژه جوانان حضور فرد جدید به انتخابات خبرگان رهبری را هوای تازه تلقی کنند و به نظر من حتما باید جوانان را مورد توجه قرار دهیم و اساسا حضور این گروه سنی در انتخابات مهم است.
معاون رئیس قوه‌قضائیه طرح مسئله شورای رهبری را نوعی انحراف خواند و یادآور شد: ما معتقدیم که مقام معظم رهبری بهترین گزینه برای رهبری هستند.
شهریاری تاکید کرد: ما اکنون بهتر از ایشان شخصیتی را نمی‌شناسیم از این‌ رو باید از طرح شورای رهبری به‌عنوان مسئله شبهه‌انگیز و انحرافی پرهیز شود.
نامزد انتخاباتی خبرگان رهبری در خراسان‌شمالی گفت: این مسئله اصلا عقلایی نبوده و اصلا نباید به این عرصه ورود شود.
انتهای پیام/



د
کد مطلب: 324252
مرجع : فارس