تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۹
 

رونمایی از 14 قلم داروی جدید

Share/Save/Bookmark
رونمایی از 14 قلم داروی جدید
 
14 قلم داروی تولید شده در شرکت های دارویی وابسته به سازمان تامین اجتماعی رونمایی شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه رونمایی از این داروها دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی را از رویکردهای مهم دولت دانست و گفت : تولید نیازهای اولیه مردم از جمله دارو با مشارکت شرکت های دانش بنیان و کاهش وابستگی اقتصادی از اقدامات منطبق با اقتصاد مقاومتی است .
علی ربیعی با بیان اینکه داروهای تولید شده سالانه 60 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه دارد قیمت تمام شده این داروها را 10 تا 50 درصد ارزانتر از داروهای مشابه خارجی آن اعلام کرد .
وی همچنین از رونمایی از 70 قلم داروی مورد نیاز و اساسی مردم برای سال 95 خبر داد. 
ربیعی از اینکه داروهای تولید شده تحت پوشش بیمه های پایه قرار دارند ابراز خرسندی کرد و گفت : این مهم نقش موثری در حفظ منابع سازمان های بیمه گر دارد.
داروهایی که امروز از آنها رونمایی شد عبارتند از ویال لووفلوکساسین ، کارتریج دندانپزشکی دنتاکائین ، کارتریج انسولین رگولار، پیواکائین ، هیدروکلاید ، داروی تزریقی فلوکونازول ، ایرون سوکروز ، باریم سولفات ، آیرون سوکوروز، استامینوفن تزریقی ، آرتی کایین ، مپی واکین ، دونوع انسولین و تاکرولیموس است  
این داروها برای مصارفی همچون کم خونی ، پیوند کلیه ، پیوند کبد ، پیوند مغز استخوان ، دیابت ، رادیوگرافی ، عفونت های قارچی و مزمن ، دندانپزشکی ، و ضد قارچی تولید شده اند.

م

 
کد مطلب: 324309
مرجع : خبرگزاری صداوسیما