تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۷
 
قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی:

زمینه تمدن‌سازی اسلامی در مساجد فراهم شود

Share/Save/Bookmark
 
قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه زمینه تمدن‌سازی اسلامی در مساجد فراهم شود، گفت: اگر مسجد در جامعه به عنوان یک مسجد واقعی تلقی شود بسیاری از مفاسد کنونی که از آن رنج می‌کشیم حل می‌شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  حجت‌الاسلام و المسلمین علی رضایی بیرجندی ظهر امروز در همایش مسجد و انقلاب اسلامی، اظهار داشت: هر جا که مسجد است جغرافیای جهان اسلام نیز آن‌جا بوده و مسجد تنها مکان و مهم‌ترین پایگاهی است که ندای توحید از آن بلند می‌شود.
وی گفت: دین یک سیستم و مجموعه هماهنگ و ارگانیک است و همه باید در این سیستم هماهنگ و مکمل حرکت کنند.
قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی افزود: مسجد مکانی است که باید در آن انسان سالم ساخته شود و انسان سالم کسی است که نیازهای روحی، مادی، جسمانی و معنوی آن برطرف شود.
رضایی‌بیرجندی با بیان اینکه مسجد باید کانون امنیت‌آفرینی در ابعاد گوناگون باشد، تصریح کرد: کسی که می‌خواهد به مسجد برود باید ابتدا امنیت را مشاهده کند و کنار امنیت و عبادت باید برای رزق هم تلاش کرد، بنابراین باید بهترین بازارها در کنار مساجد باشد.
وی با بیان اینکه جان مایه یک تمدن دین است، ادامه داد: دین در تمدن‌ها نقش دارد و باید زمینه را در مساجد برای تمدن‌سازی اسلامی فراهم کرد.
قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انقلاب و جامعه به نیروسازی نیاز دارد، خاطرنشان کرد: مسجد باید مفید باشد و بتواند مشکلات جامعه را حل کند. 
رضایی‌بیرجندی با بیان اینکه مساجد مرکز سیاست و نهضت‌های اسلامی است، اظهار کرد: اگر مسجد در جامعه به عنوان یک مسجد واقعی تلقی شود بسیاری از مفاسد کنونی که از آن رنج می‌کشیم حل می‌شود.


انتهای پیام/د

 
کد مطلب: 324440
مرجع : فارس