تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۴
 
رئیس بسیج دانشجویی:

تغییر موضع برخی انقلابیون و رسیدن به جایگاه فتنه‌انگیزی به دلیل ضعف خودسازی است

Share/Save/Bookmark
تغییر موضع برخی انقلابیون و رسیدن به جایگاه فتنه‌انگیزی به دلیل ضعف خودسازی است
 
رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: اگر جریاناتی را امروز شاهد هستیم که تغییر موضع می‌دهند، در صورتی که از نفرات اول صف انقلاب بودند ولی امروز فتنه راه می‌اندازند ناشی از پایین بودن معیار خودسازی آن‌هاست که کم آورده‌اند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: داوود گودرزی صبح امروز در مراسم گردهمایی گروه‌های جهادی استان اصفهان ضمن اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: 37 سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد ولی هنوز عقب‌ماندگی‌هایی وجود دارد و برخی مسائل مانند فقر، فساد و معضلات اجتماعی هنوز رفع نشده است.
وی در ادامه با بیان علت عملی نشدن این موضوع گفت: در زمینه‌هایی مثل هسته‌ای، هوافضا پیشرفت کردیم ولی در جاهای دیگر چندان پیشرفتی نداشتیم و امروز که در آستانه ایام انتخابات قرار داریم باید به این موضوع توجه کنیم.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در ادامه به چهار دلیل اصلی برای حل نشدن این مشکلات اشاره و بیان کرد: باید دید کسی که مسئول و نماینده می‌شود چقدر گفتمان و مبانی فکریش با انقلاب همراه بوده است ولو اینکه لباس روحانیت بر تن کند.
وی افزود: خیلی‌ها مسئولیت گرفتند تا یک کاری انجام دهند ولی قدرت‌طلبی و جریانات اطرافی به آن‌ها اجازه کار کردن نداد.
گودرزی مسئله دوم را نبودن خودسازی و ظرفیت در افراد برشمرد و گفت: اگر جریاناتی را امروز شاهد هستیم که تغییر موضع می‌دهند، در صورتی که از نفرات اول صف انقلاب بودند ولی امروز فتنه راه می‌اندازند ناشی از پایین بودن معیار خودسازی آن‌هاست که کم آورده‌اند.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور توطئه‌های مخالفان انقلاب را که از نمونه‌های آن یک‌هزار و 700 شهید ترور است از دیگر موارد حل نشدن مشکلات در 37 سال گذشته خواند و افزود: محاصره‌های اقتصادی، هجمه‌های فرهنگی که به ما وارد کردند توطئه‌هایی بود که ما را از حل مشکلات وا داشته است.
گودرزی در ادامه جریانات همراه انقلاب را از ابتدا دو جریان دانست و تصریح کرد: جریان انقلابی که حرف او در سیاست خارجی، داخلی و اقتصادی همراه انقلاب بود و یک جریان غرب‌گرا داخلی وجود داشت که از ابتدا با انقلاب همراه بود ولی در مبانی فکری با انقلاب همراه نبود.
وی در ادامه افزود: در مقدمه برنامه 5 ساله چهارم توسعه می‌بینیم که ارتباط با آمریکا را مانع پیشرفت اسلام در نظر گرفته شده است؛ اما امروز وقت آن رسیده که اصولگرایی و اصلاح‌طلبی را کنار بگذاریم و دو جریان فکری انقلابی و غیرانقلابی را بیشتر بخوانیم و بشناسیم.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در خصوص عملکرد دولت‌های ساده سازندگی و اصلاحات بیان کرد: سازندگی و اصلاحات شروع کننده سند چهارم توسعه هستند که دولت حال نیز دارد آن را اجرا می‌کند و یک شکاف و گسلی را بین دو قشر مرفه و متوسط رو به پایین ایجاد کرده و همین می‌شود که طلاق‌ها، بیکاری‌ها و درگیری مردم ناشی از مسابقه زرق و برق دنیا شکل گرفته است.
حسین انوری نیز در گردهمایی گروه‌های جهادی استان اصفهان اظهار کرد: گروه‌های جهادی باید در دانشگاه میدان‌داری کنند و مثل مدافعان حرم، پیشتاز باشند. مسئول سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان در ادامه گفت: در عرصه جهادی باید بسیجی‌وار وارد شویم و جهادی عمل کنیم.
د
کد مطلب: 324546
مرجع : فارس