تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۲۳
 

هشدار احمد توکلی نسبت به گرایش دولت به اقتصاد سرمایه‌داری و رواج اشرافی‌گری

Share/Save/Bookmark
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: احمد توکلی نماینده اقتصاددان مجلس شورای اسلامی در مطلبی با عنوان «خطر از بین رفتن استقلال کشور» تصریح کرد: باید نگران شکل‌گیری جریانی بود که قانون را به خدمت از بین بردن ضعفا و مستضعفین می‌برد؛ جریانی که با ترویج لیبرالیسم اقتصادی پروژه نفوذ فرهنگ غرب را تکمیل کند.
وی افزود: متأسفانه این دولت، به توصیه‌های خیرخواهانه درباره اتخاذ تئوری و استراتژی اقتصادی عدالت‌محور بی‌اعتنایی کرد و به کام تئوری غالب روز یعنی لیبرال سرمایه‌داری و الگوهای بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول فرو افتاد؛ خطر این روحیه و رویکرد به‌اندازه خطر از بین رفتن استقلال کشور است.
نماینده مردم تهران در مجلس همچنین با اشاره به رواج اشرافی‌گری و مانور تجمل در تهران اظهار داشت: وقتی ثروت در قالب کاخ‌ها و به‌شکل برج‌های بزرگ در می‌آید، حتماً به‌تعبیر امیرالمؤمنین(ع) چاله‌های بزرگی پیدا شده که این تپه‌های بزرگ ساخته شده است.
توکلی افزود: الآن تقریباً کار سالم اقتصادی که به برج‌ها منتهی نمی‌شود، خیلی سخت شده است؛ به‌طوری که الآن می‌شود با روشهای فاسدی که پیدا و شبکه‌های فسادی که ایجاد شده، ره صدساله را یک‌شبه رفت.
وی با انتقاد از تبلیغ مدل زندگی غربی در کشورمان ادامه داد: تبلیغ سبک زندگی غربی فرهنگ‌ها را به‌نفع غرب یکسان می‌کند و در این شرایط، مانورهای تجملی چون حرکت پورشه‌‌ها در خیابان ‌های پایتخت و تفاخر در ساختمان‌سازی‌های عظیم و استفاده از وسائل لوکس خارجی، حرمان و حسادت‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد و به روابط انسانی ضربه می‌زند و اثر نمایشی این نوع رفتارها باعث می‌شود توقع طبقات پایین زیاد شود و بخواهند زودتر به نتیجه برسند و چون با کار سالم نمی‌شود زود به نتیجه رسید، آنها هم دچار فساد شوند.منبع:تسنیم
کد مطلب: 324569