تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۲
 
امام جمعه موقت مشهد:

مجلسی را انتخاب کنید که مرگ بر آمریکا بر پیشانی‌اش نوشته شده باشد

Share/Save/Bookmark
 
امام جمعه موقت مشهد گفت: شما مردم باید کسانی را برای حضور در مجلس شورای اسلامی انتخاب کنید که وقتی دوربین‌های دنیا مجلس شما را نمایش می‌دهد، مرگ بر آمریکا بر پیشانی‌ این مجلس نوشته شده باشد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام محمد باقر فرزانه ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به شاخصه‌های تشیع اظهار کرد: تشیع دارای چند شاخصه فوق العاده‌ بوده و شاخصه نخست آن احساس مسئولیت اجتماعی دراین مکتب است.
وی افزود: نمونه اعلای احساس مسئولیت اجتماعی، واقعه عاشورا است که دیدیم تشیع بهای عظیمی برای احساس مسئولیت در عاشورا پرداخت کرد، شاخصه‌های دیگر تشیع قدرت آن در انقلاب‌سازی، رهبرسازی و قبضه کردن انرژی‌ها به طرف اهداف است.
خطیب جمعه موقت مشهد ادامه داد: نمونه این شاخصه را در انقلاب بزرگ جمهوری اسلامی ایران می‌توان مشاهده کرد زیرا قدرت تشیع این انقلاب را به پیروزی رساند و فقیهی شیعه همچون امام راحل به مردم فرمودند این کشتی نجات را سوار شوید.
فرزانه با بیان اینکه شخصیت‌هایی همچون سید حسن نصرالله و شیخ ابراهیم زکزاکی نمونه‌هایی از شاخصه رهبرسازی این مکتب هستند، گفت: نمونه‌ای دیگر از عناوین تشیع، وحدت است که مشاهده کردیم حضرت امیرالمومنین علی(ع) حافظ وحدت اسلامی بود و تعجب می‌کنیم چطور می‌شود از عشق ایشان اختلاف به وجود آورد؟
وی بیان کرد: برترین مصداق ولایت‌محوری، حضرت فاطمه(س) است و اگر ایشان نبودند چیزی به نام امامت و ولایت در اسلام باقی نمانده بود و امروز همان چیزی از اسلام باقی مانده بود که از دین مسیحیت وجود دارد.
فرزانه خاطر نشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی یک مجموعه از اجزای ریز و درشت است و جایگاه هر یک از این اجزا به مقدار نقشی بوده که در تحقق اهداف جمهوری اسلامی تاثیرگذار است و برترین جایگاه در این نظام رهبری است و نهادی همچون مجلس خبرگان که این رهبری را انتخاب می‌کند از جایگاه خاصی برخوردار است و اهمیت اصولی و بنیادین دارد.
امام جمعه موقت مشهد با اشاره به اهمیت ارکان‌ تصمیم گیرنده در نظام جمهوری اسلامی گفت: نقش مجلس شورای اسلامی در نظام جمهوری اسلامی بسیار مورد توجه قرار دارد، مجلس خانه ملت و تجلیگاه عزت اسلامی و ملی است و این مجلس می‌تواند به دنیا نشان دهد در برابر قدرت‌های سلطه‌طلب شکست نمی‌خورد.
وی با تأکید بر اینکه مجلس تامین کننده منافع عمومی است، اظهار کرد: با قوانین مجلس است که مسئولان می‌توانند در کشور فعالیت کنند بنابراین مجلس می‌تواند حافظ امنیت ملی و سد محکمی در برابر تعرض دشمنان باشد و همان‌طوری که امام راحل فرمودند مجلس عصاره فضائل ملت است.
فرزانه بیان کرد: وقتی آرمان‌ها و ارزش‌های یک ملت به حد خاصی از رشد برسد آنگاه خداوند رهبر و نظام به آنها اعطا می‌کند، اگر بخواهیم جایگاه مجلس در نظام محکم باشد مردم باید نمایندگانی را انتخاب کنند که بتوانند چنین مجلسی را تشکیل بدهند، باید گفت هر نماینده‌ای صرفا به دلیل اینکه رای آورده و توانسته پایش را در مجلس بگذارد، نمی‌تواند این مجلس را بسازد که نمونه آن وقایع مجلس ششم است.
خطیب جمعه موقت افزود: مردم، همه سرمایه یک نظام هستند و بدون آنها نمی‌شود کاری را پیش برد، شما مردم روز هفتم اسفند با توجه به اصولی که در رفتار امام راحل و رهبری تجلی دارد باید کسانی را انتخاب کنید که وقتی دوربین‌های دنیا، مجلس شما را نمایش می‌دهد، مرگ بر آمریکا بر پیشانی‌ این مجلس نوشته شده باشد.
وی با اشاره به اینکه روز هفتم اسفند رسانه‌ها و دوربین‌های جهان به انتخابات ایران چشم دوخته‌اند، گفت: باید توجه داشته باشید شیطان را خوشحال نکنید و به‌گونه‌ای رفتار کنید که استکبار باز هم از شمارش آراء شما بلرزد.د
کد مطلب: 324817
مرجع : فارس