تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۸
۱
 

تعویق پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد

Share/Save/Bookmark
در حالی حقوق آذرماه بازنشستگان فولاد در بهمن ماه پرداخت شده بود که پرداخت حقوق دی ماه آنان نیز به هفته اول اسفند موکول شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: پرداخت حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد از اواسط سال 90 با اختلال همراه شد. در پی این اختلال، پرداخت حقوق بازنشستگان با یک تا 3 ماه تأخیر و گاها به صورت اقساطی پرداخت می شد. با گذشت بیش از 4 سال و عبور از دولت دهم و وعده های متعدد دولت های دهم و یازدهم برای حل این مشکل، هنوز مشکل ناتوانی صندوق بازنشستگی فولاد ایران در پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان ادامه دارد.

آخرین پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد ایران مربوط به حقوق آذرماه آنان بود که در بهمن ماه پرداخت شد و شنیده ها حاکی از این است که حقوق دی ماه این دسته از بازنشستگان کشوری قرار است در هفته نخست اسفند پرداخت شود. همچنین مقرر شده تا حقوق بهمن ماه آنان نیز تا پیش از پایان سال پرداخت گردد اما پرداخت حقوق اسفندماه بازنشستگان فولاد کشور به سال 95 موکول شده است.

در سراسر کشور تمامی بازنشستگانی که در دوران اشتغال به کار استخدام رسمی دولت بودند به عنوان بازنشسته رسمی کشوری محسوب شده و زیر نظر سازمان بازنشستگی کشوری هستند. این سازمان نسبت به پرداخت به موقع مستمری بازنشستگان و همچنین تسهیلاتی به آنها، مدیریت شده و برنامه ریزی شده عمل می کند.

اما در این میان، بازنشستگان صنعت فولاد کشور که مثل دیگر بازنشستگان رسمی کشوری، در دوران اشتغال به کار استخدام رسمی دولت بودند، اسما به عنوان بازنشسته رسمی کشوری محسوب می شوند و در عمل نه تنها زیر نظر سازمان بازنشستگی کشوری نیستند، بلکه از تسهیلاتی که دیگر بازنشستگان کشوری برخوردارند نیز محروم مانده اند.د
کد مطلب: 324861
مرجع : تسنیم
 
عظیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۰۲ ۱۵:۳۳:۲۴
ای کاش در غوغا وهیاهوی. دفاع از حقوق اقشار .،اسیب پذیر ،چشمی ،گوشی،ویا دلی معطوف، به این بیدادی که بر سردما بازنشستگان امده.میشد،،،،، با یک میلیون تومان حقوق زندگی را بچرخانی، بعد از سی سال کار شرافتمندانه اکنون در استانه سال نو سه ماه حقوقت را دریافت نکنی،،،،،،،ایا فریاد رسی هست......