تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۵
 

نیروگاه حرارتی حلب آزاد شد

Share/Save/Bookmark
فرماندهی کل ارتش سوریه درباره آزادسازی نیروگاه حرارتی در حومه شرقی حلب بیانیه ای صادر کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  العهد خبر داد، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه اعلام کرد که آزادسازی نیروگاه حرارتی در حومه شرقی حلب زندگی را به استان مقاوم حلب باز می‌گرداند.

در این بیانیه آمده است بعد از چندین عملیات دقیق با پشتیبانی جنگنده‌های سوریه و روسیه یگانهای ارتش و نیروهای مسلح عصر روز شنبه نیروگاه حرارتی را به کنترل کامل خود در آورده و بعد از انهدام مقرهای و مراکز تجمع گروه تروریستی داعش در منطقه، امنیت و ثبات را به تعدادی از شهرکهای حومه شرقی حلب بازگرداندند.

فرماندهی کل ارتش سوریه افزود که اهمیت این دستاورد به این دلیل است که نیروگاه حرارتی از مهمترین تاسیسات حیاتی در سوریه است که برق استان حلب و تعدادی از استانهای دیگر را تامین می‌کند و آزادسازی این نیروگاه می‌تواند رگهای زندگی را به استان مقاوم حلب که دستهای پلید تروریسم با کمک نظام اردوغان آن را هدف قرار داده است، بازگرداند.

در ادامه این بیانیه آمده است که آزادسازی نیروگاه حرارتی بعد از موفقیتهای پی درپی نیروهای مسلح در حومه شمالی حلب و حومه لاذقیه صورت گرفته است که بار دیگر تاکیدی بر قدرت ارتش عربی سوریه و گروههای دفاع ملی در از بین بردن تروریسم و پایان دادن به آن است.

عملیات گسترده علیه گروههای تروریستی در حلب واقع در شمال سوریه از چندماه گذشته آغاز شده است و ارتش سوریه طی این مدت دهها شهر و روستا را از چنگال گروههای تروریستی آزاد و امنیت را به این مناطق بازگردانده است.د
کد مطلب: 324899
مرجع : تسنیم