تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۸
 

ساخت هتلی با زباله در جزیره هرمز!

Share/Save/Bookmark
یک مجموعه گروه گردشگری قصد دارد در جزیره هرمز با همکاری مردم این جزیره و جمع‌آوری زباله‌ها یک مرکز اقامتی بسازد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: امین دوایی مدیر اجرایی یک مجموعه گردشگری گفت: در این پروژه قرار است که درباره اتفاقات رخ داده در جزیره هرمز به مردم اطلاع‌رسانی کنیم. همچنین غیر از آن در حوزه زیرساخت‌ها فعالیت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در اولین گام قرار است زباله‌های جزیره هرمز جمع‌آوری شده و برای ساخت بناهای اقامتی مورد استفاده قرار گیرد.
دوایی گفت: در حقیقت ما می‌خواهیم با زباله هتل بسازیم. پایلوت این طرح از فروردین‌ماه امسال در جزیره هرمز آغاز می‌شود و سعی می‌کنیم مردم جزیره هرمز را برای جمع‌آوری زباله و تبدیل آنها به سازه‌هایی ویژه ساخت یک اقامتگاه به کمک بیاوریم.

وی ادامه داد: مرحله بعدی، ساخت محل اقامتی است که در این‌باره با مسئولان جزیره هرمز صحبت کرده و مجوزهای لازم را گرفته‌ایم. این مجموعه باعث خواهد شد تا مسافران در یک فضای جدیدی اقامت داشته باشند.

دوایی اظهار داشت: همچنین با فعالان حوزه گردشگری در جزیره هرمز همکاری‌های لازم انجام شده است. ما این کار را با هدف جمع‌آوری زباله‌های جزیره هرمز و توجه به محیط زیست آن انجام خواهیم داد. از سوی دیگر معتقدیم که می‌توان در این فرآیند گردشگران را به سمت جزیره هرمز و اقامت در یک مرکز اقامتی متفاوت جلب کرد. در مرحله بعد، تور گردشگری برای این جزیره تعریف خواهیم کرد.

بر اساس این گزارش، این مجموعه گردشگری پروژه دیگری که در دست دارد درباره مرمت کاخ شهرستانک است که توسط صندوق احیای بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی این کاخ برای بازسازی، مرمت و بهره‌برداری به این گروه واگذار شده است.د
کد مطلب: 324908
مرجع : مهر