تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۸
 

هزینه‌های گزاف نتخاباتی‌ منشا پاک ندارد

Share/Save/Bookmark
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: کارگزاران به منابع مالی گسترده‌ای دست پیدا کردند که بسیار شبه برانگیز است، الان هم از منابع مالی بسیار گسترده‌ای برخوردارند که اگر آنها به انتخابات وارد شود جای نگرانی بسیار جدی وجود دارد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور گفت: به اعتقاد من دولت به جای نگاه به خارج باید توجه‌اش را به داخل معطوف کند.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های کشور برای اینکه بتوانیم از رکورد خارج شویم بسیار گسترده است، افزود: دولت می‌تواند نقدینگی که در دست مردم است را جمع و ساماندهی کند، ولی برای بکارگیری این نقدینگی نظارت قوی لازم است تا بنگاه‌های تولیدی ما آن را به کار بگیرند و به جای دیگری منحرف نشود.

مصباحی‌مقدم تاکید کرد: دولت باید مراقب باشد تا نقدینگی‌ که به سمت بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری رفته‌ به سمت دلالی‌ها و قاچاقچی‌ها نرود که متاسفانه طبق اخباری که می‌رسد این نقدینگی امروز به سمت دلال‌ها می‌رود و چون تولید آنقدر به صرفه نیست، بانک‌ها یک جانبه منفعت می‌برند.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان ما امروز در حال ضرر دادن هستند و کارشان خوابیده است. باید به این مسئله توجه شود و برنامه‌ریزی درستی در این مورد صورت گیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به سخنان وزیر کشور مبنی براینکه « نگرانیم پولشویی منابعی برای انتخابات ایجاد کند»، تصریح کرد: به نظر من جا دارد از این بابت مراقبت شود، یقینا هزینه‌های گزافی که برای انتخابات صورت می‌گیرد منشا پاک ندارد و باید منشا آن پیگیری شود.

وی در خاتمه با اشاره به حضور کرباسچی در جمع اصلاح‌طلبان گفت: متاسفانه کارگزاران در دوران خودشان به منابع مالی گسترده‌ای دست پیدا کردند که بسیار شبه برانگیز است، الان هم از منابع مالی بسیار گسترده‌ای برخوردارند که اگر آنها به انتخابات وارد شود جای نگرانی بسیار جدی وجود دارد.
د
کد مطلب: 324939
مرجع : فارس