تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۷
 

جزئیات تازه درباره انفجارهای مرگبار حمص

Share/Save/Bookmark
جزئیات تازه درباره انفجارهای مرگبار حمص
 
وقوع دو انفجار تروریستی نزدیک ایستگاه اتوبوس خیابان 60 منطقه الزهراء در شهر حمص ده ها شهید و مجروح برجا گذاشت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:"مرهف حمدان" خبرنگار شبکه العالم روز یکشنبه گزارش داد: انفجارهای پیاپی خیابان 60 در شرق منطقه الزهراء به فاصله زمانی اندک از همدیگر به وقوع پیوست، و آمارهای اولیه نشان می دهد که اولین انفجار با یک خودروی گردشگری و دومین انفجار با خودرویی صورت گرفت که درون یک کامیون حمل خودرو قرار داشت. 
حمدان افزود : دومین انفجار شدیدتر از انفجار اول بود و بیش از 46 شهید و ده ها زخمی در میان شهروندان برجای گذاشت و خسارت فراوانی نیز به ساختمان های اطراف خیابان 60 وارد کرد به نحوی که برخی از ساختمان کاملاً تخریب شد و چند خودروی شخصی و اتوبوس نیز آتش گرفت .
وی افزود : علت تلفات و زخمی های فراوان انفجار دوم این بود که هنگام رفتن دانش آموزان، دانشجویان و کارمندان به مدارس ، دانشگاه ها و ادارات به وقوع پیوست . 
حمدان خاطرنشان کرد: نیروهای امنیتی محل انفجارها را محاصره کرده اند تا تروریستها پس از تجمع کادر پزشکی و مردم اقدام به اجرای حمله تروریستی دیگری نکنند.
 براساس این گزارش؛ استاندار حمص اعلام می کند که هدف گروه های تروریستی از اجرای حملات پیاپی دلسرد کردن مردم است زیرا مردم از ارتش کشور خود در برابر تروریست ها حمایت و پشتیبانی می کنند. 
خبرنگار العالم افزود : هدف اصلی دشمنان از تأکید بر لزوم آغاز آتش بس نجات دادن گروه های تروریستی است، گروه هایی که در مناطق مختلف سوریه همچنان متحمل تلفات و خسارات می شوند .
استان حمص در مرکز سوریه با مرکزیت شهر حمص بزرگ ترین استان این کشور است.

م

 
کد مطلب: 324962
مرجع : العالم