تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۹
 
حداد عادل در همایش بزرگ بانوان ائتلاف بزرگ اصولگرایان:

جمهوری اسلامی با سلاح دموکراسی آمریکا را نشانه گرفت/ انتخابات مقوم هویت و ملیت است

Share/Save/Bookmark
جمهوری اسلامی با سلاح دموکراسی آمریکا را نشانه گرفت/ انتخابات مقوم هویت و ملیت است
 
کاندیدای ائتلاف اصولگرایان در انتخابات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات مقوم هویت و ملت است، گفت: جمهوری اسلامی با سلاح دموکراسی آمریکا را نشانه گرفته است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: غلامعلی حداد عادل سخنگوی ائتلاف بزرگ اصولگرایان در همایش بزرگ بانوان ائتلاف بزرگ اصولگرایان که عصر امروز در مسجد بقیةالله(عج) برگزار شد، اظهار داشت: انتخابات مقوم هویت و ملت است.
وی ادامه داد: کشور و ملت ایران با مردمسالاری دینی الگویی از دموکراسی عرضه کرده که در قالب الگوهای غربی نمی‌گنجد و آمریکایی که به‌دنبال منافع خود است و به هیچ اصلی جز سرمایه‌داری، سلطه و نفع یک گروه خاص اعتقادی ندارد، همیشه در دوران جنگ سرد از شعار دموکراسی استفاده می‌کرد.
حداد عادل ادامه داد: آمریکا هر کجا می‌خواست شعاری بدهد، شعار دموکراسی سر می‌داد و هر جا می‌خواست مداخله کند، به‌بهانه نبود دموکراسی وارد می‌شد ولی انقلاب ایران کاری کرد که این سلاح از دست آمریکایی‌ها گرفته شد و کسانی که از روز اول دشمن انقلاب اسلامی بودند، نتوانستند اصل مردمسالاری را در کشور ما انکار کنند.
سخنگوی ائتلاف بزرگ اصولگرایان افزود: ایران اسلامی الگوی جهان اسلام شد و نشان داد که می‌توان متدین و باایمان بود و دموکراسی و مردمسالاری دینی هم داشت؛ بنابراین ایران سلاح دموکراسی را از دست آمریکا گرفت و با آن سلاح آمریکا را نشانه گرفت.
حداد عادل با اشاره به انتخابات 7 اسفندماه گفت: ان‌شاءالله در روز 7 اسفندماه با رأی قاطع شما بانوان، نمایندگانتان به مجلس دهم راه پیدا خواهند کرد.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات گفت: همان‌گونه که رهبری فرمودند انتخابات یک نعمت است؛ اولاً نعمت استفاده از آزادی و استقلال است چرا که وقتی به تاریخ کشور نگاه می‌کنید، می‌بینید که از سال 1285  هجری شمسی که مشروطه در ایران پیروز و مجلس تأسیس شد، ببینید که در چند دوره انتخابات آزاد بوده است. نهضتی که با مجاهدت‌های علمای بزرگ به پیروزی رسید، جوانمرگ شد و بعد از چند سال دیکتاوری به اسم رضاخان کشور را به دست گرفت.
سخنگوی ائتلاف بزرگ اصولگرایان افزود: مجلسی که با خون مجاهدان برپا شده بود با کودتای رضاخان کارش به جایی رسید که آزادمردی مانند مدرس را از مجلس کنار گذاشتند و گفتند که "تو حتی یک رأی در تهران به دست نیاورده‌ای" در حالی که مدرس وکیل اول تهران در دوره اول مجلس بود.
حداد عادل گفت: اسناد رضاخانی نشان می‌دهد که از دربار به استانها و شهرستانها دستورالعمل داده می‌شد که فلان‌الملک و فلان‌الدوله را باید نماینده کنیم. در دوران پهلوی دوم نیز فهرست نمایندگان مجلس مدتی از سفارت انگلیس داده می‌شد و دربار آنها را تعیین می‌کرد.
وی با بیان اینکه انتخابات یک مظهر دستاورد بزرگ است، خاطرنشان کرد: استقلال یعنی آزادی یک ملت و آزادی یعنی استقلال یک فرد و در انتخابات هر فرد آزادی به هر کسی که بخواهد رأی می‌دهد و ملت با استقلال خود مجلسی مستقل ایجاد می‌کنند و جوش و خروشی که ملت نشان می‌دهند، باعث می‌شود هویت سیاسی به ملت داده شود.
سخنگوی ائتلاف بزرگ اصولگرایان با اشاره به الگوگیری کشورهای دیگر از جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: آیا پرسیده‌اید که در عراق بعد از صدام حسین، شیعیان و زنان و مردان چگونه پای صندوق‌های رأی حاضر شدند؛ بدانید قطعاً زنان و مردان عراقی از انقلاب اسلامی تاکنون از حضور زنان ایرانی در عرصه سیاست الگو گرفته‌اند.
حداد عادل گفت: مجلس یک ایران کوچک است و 290 نفر از سراسر ایران انتخاب شده و شریان‌های اتصال پیکر بزرگ و قلب تپنده قانونگذاری هستند. در روزهای حساس مجلس می‌تواند اراده ملت را تحکیم کند.
وی ادامه داد:‌ از زمانی که تمدن غربی تحت عنوان تجدد وارد کشورهای اسلامی شد، یکی از مسائل مهم موضوع زنان بود و شاید نزدیک به 200 سال است که با تجدد غربی آشنا شده‌ایم. اگر ما بخواهیم فهرستی از موضوعاتی که در این 200 سال بین ایران و تفکر تمدن و تجدد غربی مطرح بود، بگوییم یک موضوع مهم مسئله زنان است.
سخنگوی ائتلاف بزرگ اصولگرایان افزود: تمدن غربی با این ادعا آمد که زن ایرانی اصیل و بی‌سواد است و از حقوق خود محروم است و ما می‌خواهیم زن ایرانی را به پیشرفت برسانیم؛ با این حرفها بود که بی‌حجابی را تحمیل کردند و همیشه متدینین این مسئله برایشان مطرح بود که آیا الگو اسلامی باشد یا غربی؛ انقلاب اسلامی راهی شد تا جایگاهی برای زن مسلمان تعریف شود.
حداد عادل گفت: جایگاهی که انقلاب اسلامی نشان داد بازگشت به زن 200 سال قبل و بازگشت به الگوی غربی نبود، بلکه الگوی ما زنی مانند حضرت زهرا سلام الله علیها و زینب کبری سلام الله علیها است.

م
 
کد مطلب: 324968
مرجع : تسنیم