تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۱
 

اردوغان: ترکیه حق انجام عملیات در سوریه یا هر جای دیگر را دارد

Share/Save/Bookmark
رئیس جمهور ترکیه گفت: آنکارا این حق را دارد تا در سوریه یا هر جای دیگری که تهدیدی علیه خود مشاهده کند، عملیات انجام دهد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنانی گفت: ترکیه حق دارد تا در سوریه یا هر جای دیگری که ممکن است سازمان های تروریستی در آن حضور داشته باشند، عملیات انجام دهد.
وی در ادامه افزود: ترکیه حق دارد تا در سوریه و مکان هایی که سازمان های تروریستی مستقر شده اند، عملیات انجام دهد، ان هم با توجه به تهدیداتی که آنکارا با آن روبرو است.
اردوغان مدعی شد: اوضاع سوریه مساله حق حاکمیت کشورهایی نیست که قادر به کنترل همگرایی سرزمین خود نیستند. بر عکس، این مساله نشانگر عزم ترکیه برای حفاظت از حقوق حاکمیتی خود است. هیچ کس نمی تواند حق ترکیه برای دفاع از خود در برابر اقدامات تروریستی که ترکیه را هدف قرار می دهد، محدود کند، آنها نمی توانند ترکیه را از استفاده از این حق خود منع کنند.
ترکیه از 13 فوریه یعنی 8 روز قبل گلوله باران مواضع کردهای سوریه را آغاز کرده است. پیشروی کردهای سوریه به سوی مرز ترکیه و بیرون راندن تروریست های داعش از این مناطق موجب نگرانی و هراس مقام های آنکارا شده است.
هفته گذشته کردهای سوریه اعلام کردند که بیش از 2 هزار تروریست از طریق مرز ترکیه وارد شهر اعزاز در شمال سوریه شده اند.


م

 
کد مطلب: 325017
مرجع : تسنیم