تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۰
 
مجتهد:

"انصارالله پهپاد سعودی را با کمک ایران بر زمین نشاند"

Share/Save/Bookmark
 
فعال سرشناس عربستانی با اشاره به شکستهای پی در پی نیروهای متجاوز این کشور در یمن، تأکید کرد که نیروهای انصارالله توانستند -با کمک ایران- یک پهپاد سعودی را سالم به زمین بنشانند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: "مجتهد"  روز دوشنبه در صفحه تویتر خود نوشت: "حوثی ها (انصارالله) توانستند –با کمک ایران- کد هدایت پرواز هواپیماهای بدون سرنشین سعودی را هک کنند، و یکی از آنها را سالم به زمین بنشانند.
مجتهد درباره دلیل شکست نیروهای متجاوز عربستان در یمن اظهار داشت: "دلیل این است که پول و کارهای انجام شده در زمینه فناوری‌های نوین، جهت تجسس آل سعود از مخالفان به کار گرفته می‌شود؛ و امنیت ملی واقعی آخرین مسأله مورد توجه آنها است."
مجتهد خاطرنشان کرد که جاسوسان بن سلمان (وزیر دفاع و پسر پادشاه) دریافتند، یکی از مزدوران بن نایف (ولیعهد) اطلاعات حساس مربوط به تحرکات مسؤولان ارشد وزارت دفاع را منتقل می‌کند، و گزارشهای روزانه‌ای را از جبهه های داخلی ارائه می‌دهد.
به گفته مجتهد، این جاسوس که (خ ع م) نام دارد اکنون تحت بازجویی قرار دارد، و بن نایف از بعضی اطلاعات او شخصا استفاده می‌کند و بعضی از اطلاعات هم به دست مجتهد و دیگران می‌رسد.
مجتهد خاطرنشان کرد که از روی امانتداری از این منبع استفاده کرده است، ولی فقط به آن اعتماد نمی کند و دقت این اطلاعات را از منابع دیگر جویا می‌شود.
مجتهد اظهار داشت که این مزدور اطلاعاتی را به او درخصوص رسوایی‌های ارتش در یمن داده است، و مشخص شد که این اطلاعات درست است؛ ولی ترجیح داد آنها را منتشر نکند تا او را به تأثیرگذاری بر روحیه نظامیان سعودی متهم نکنند.د
کد مطلب: 325019
مرجع : العالم