تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۶
 

تشکیل لیزینگ بین‌المللی هواپیما

Share/Save/Bookmark
وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه به زودی شرکت بین‌المللی لیزینگ هواپیما را با همکاری شرکت‌های بزرگ خارجی تشکیل خواهیم داد، گفت: خرید و فروش مسکن در سال ۹۵ سرعت می‌گیرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  عباس آخوندی با اشاره به اینکه باید به هواپیماهای مدرن دسترسی داشته باشیم، بر لزوم ایجاد شرکت لیزینگ هواپیمایی در کشور تاکید کرد و گفت: دسترسی به هواپیماهای مدرن ضرورت دارد.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص بحث ایجاد شرکت لیزینگ هواپیمایی در کشور اظهارداشت: این بنگاه‌ها باید ایجاد شود تا ما مطمئن باشیم همواره امکان دسترسی به هواپیماهای مدرن برای همه شرکت‌ها در کشور وجود دارد. مسئله‌ای که ما از ابتدا در بازسازی صنعت هوانوردی در مورد آن بحث داشتیم مواردی از جمله بازسازی ساختاری بنگاه‌ها، ورود هواپیماهای جدید و ایجاد ساختاری برای بنگاه لیزینگ مانند تمام دنیا بود.

آخوندی در ادامه وظیفه این بنگاه در صورت ایجاد را تأمین هواپیما و در اختیار گذاشتن آن به تمامی شرکت‌های خطوط هواپیمایی خصوصی ایران اعلام کرد و گفت: این بنگاه‌ها باید ایجاد شود تا ما مطمئن باشیم همواره امکان دسترسی به هواپیماهای مدرن برای همه شرکت‌ها در کشور وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: ما با کمک شرکت‌های بین‌المللی مقدمات ایجاد یک لیزینگ هواپیمایی برای ایران را فراهم می‌کنیم که قدرت تأمین حدود ۲۰۰ هواپیما را به صورت پیوسته داشته باشد و بتواند از شرکت هواپیمایی ایران حمایت کند.

وی توضیح داد: ایران در حال تشکیل شرکت بین‌المللی لیزینگ هواپیما با همکاری شرکت‌های بزرگ بین‌المللی است که در حال حاضر با چند شرکت مذاکره کردیم و به زودی این شرکت را تأسیس خواهیم کرد. مقر این شرکت می‌تواند در ایران یا هر کشور دیگری باشد، ضمن اینکه ایران آمادگی دارد تا با همکاری عمان ایرلاین مشترک تأسیس کند که اولویت وزارت راه و شهرسازی، تشکیل این ایرلاین مشترک از سوی بخش خصوصی ایران است.

آخوندی در پاسخ به پرسشی پیرامون برنامه‌های خروج مسکن از وضعیت رکود بیان کرد: بحث مسکن به شدت به حوزه تقاضا و حوزه تقاضا به کل اقتصاد کلان کشور وابسته است که ما در حال حاضر شاهد آثار خروج تدریجی مسکن از این وضعیت هستیم. این تصور که کسی می‌تواند تقاضای بزرگی را در حوزه مسکن به صورت منتزع از کل ساختار اقتصاد داشته باشد، تصوری منطبق با واقعیت نخواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی از رشد شاخص‌های خرید و فروش مسکن در ۳ تا ۴ ماه گذشته در کشور خبر داد و گفت: امیدوارم آثار فعالیت‌های انجام شده در این حوزه در سال ۹۵ آشکار شود و همگی شاهد آن باشیم.
د
کد مطلب: 325052
مرجع : مهر